Підсумки форуму соціального партнерства «Розвиток системи профорієнтації: від ідеї до реалізації»

16 листопада в Українському домі відбувся форум соціального партнерства «Розвиток системи профорієнтації: від ідеї до реaлізації». Ініціатором заходу став Київський молодіжний центр. Форум приурочили до Всесвітнього дня молоді.

Метою проведення заходу стало налагодження спільної, скоординованої діяльності органів державної влади та громадського сектору з питань профорієнтації молоді. У заході взяли участь профільні міністерства, зокрема заступник Міністра молоді та спорту України Ярема Олександр. До дискусії долучився і представник роботодавців — заступник голови об’єднання організацій роботодавців України Прохоров Сергій.

Також виступили керівники громадських організацій, зокрема: Дзюба Наталія — голова комісії при Кабінеті міністрів України з питань призначення керівних стратегічних підприємств, Шлапак Алла — депутат Київради, голова ГО «Соціальна Справедливість «Совість», Лазебник Оксана — керівник проекту професійної орієнтації дітей-переселенців, Нестеренко Микола — керівник проекту «Профорієнтатор». У форумі також взяли участь представники інститутів громадянського суспільства, батьківських комітетів та закладів освіти.

Під час зустрічі спікери та учасники обмінялися досвідом та напрацюваннями у галузі профорієнтаційної роботи, окреслили стратегічні та пріоритетні напрямки розвитку. Зокрема, організатор заходу — Київський молодіжний центр — презентував власне рішення проблеми профорієнтації школярів — проект «ПроПрофесії». Більшість учасників наголосила на необхідності ефективнішого залучення роботодавців та громадськості до управління системою професійної орієнтації молоді.

Загалом, форум «Розвиток системи профорієнтації: від ідеї до реалізації» — це платформа для обміну досвідом у галузі професійної орієнтації між роботодавцями, громадськістю і державними органами. Основним завданням зустрічі було обговорення можливих шляхів покращення системи професійної орієнтації, донесення їх до працівників у галузі освіти та профорієнтації. Наступний крок — імплементація досвіду та покращення існуючої системи.