А ви знаєте, що у Київський молодіжний центр є телеграм-канал, присвячений екології? Він називається ЗаЕКОлогінся (https://t.me/ecologin) і закликає усіх переходити на зелений бік сили

А ви знаєте, що у Київський молодіжний центр є телеграм-канал, присвячений екології? Він називається ЗаЕКОлогінся (https://t.me/ecologin) і закликає усіх переходити на зелений бік сили♻️👇

👇А це – ̶п̶а̶м̶’̶я̶т̶н̶и̶к̶ ̶с̶в̶и̶н̶і̶ лонгрід про сортування вторсировини з цього каналу. Не пожалкуйте 7-ми хвилин, аби дізнатися, як нам – молоді – починати жити за новими правилами і допомагати нашій планеті.

Перша за все, сортувати сміття – це НОРМАЛЬНО.
Це не модна фішка, не гіпстерська забаганка і не флешмоб на кшталт harlem shake. Сортування не є ознакою європейськості/елітарності/футуристичності. Сортування – це свідоме ставлення до планети та сліду, який ми залишаємо після себе.

Ось кілька відповідей на важливі запитання:
Чому потрібно сортувати побутове сміття вдома?
Відповідь на це запитання може перетворитися на написання наукової дисертації, проте, якщо коротко, є три загальні причини:
🔅аби зменшити кількість забруднення Землі;
🔅аби зменшити ризик шкоди екосистемі;
🔅аби отримати нові речі з меншою шкодою для довкілля.
А ще: аби залишити після себе кращий світ, аби поліпшити карму, аби протистояти зміні клімату, аби створити нові робочі місця, аби заробити тощо.

У моєму подвір’ї немає спеціальних баків для сортування сміття. Якщо влада не старається, чому я маю?
🔅 можливо, ви не знаєте, що поруч є спеціальні контейнери – дослідіть територію
🔅якщо їх дійсно нема, скористайтесь послугами пунктів прийому сміття (https://cutt.ly/kuvs9ce)
🔅завітайте на станцію Україна БЕЗ сміття
Спеціальні контейнери для сортування поступово встановлюються в усьому Києві, тож сподіваємося, що в найближчому майбутньому їх буде достатньо в усіх районах.

Чи можу я бути впевнений, що сміття, яке я ретельно сортуватиму, не опиниться на тих самих сміттєвих полігонах, що і з інших баків?
Для того, аби бути впевненим, що відсортоване вами сміття потрапить на подальшу переробку, треба запам’ятати кілька правил:
🔅сортуйте сміття правильно (приклад тут- https://cutt.ly/buvdEzP)
🔅якщо за сировину вам заплатили гроші, вона потрапить на подальшу переробку
🔅варто довіряти громадським ініціативам. Проєкти, засновані на цеглинах з ентузіазму, реагують на запити суспільства та допомагають йому впоратися з проблемами. Для багатьох активістів така діяльність не є прибутковою, і ними рухає лише бажання покращити суспільство. Але ⤵️
🔅ставтеся критично до інформації. Перевіряйте організації, які пропонують свої послуги, на достовірність їхньої інформації. Бо може трапитися прикра ситуація на кшталт цієї з батарейками (https://cutt.ly/PuvdOwk).

Чи можна сортувати сміття вдома?
Ні, не можна.
ТРЕБА сортувати сміття вдома.

Чи багато місця треба для сортування сміття вдома?
Простір, який необхідно виділити під сортування сміття вдома, залежить від кількості продуктів/товарів, які ви споживаєте: якщо вона не змінюється, то сортування буде радше реорганізацією вашого сміттєвого відра, а не глобальною зміною способу життя. Мінімально потрібно буде створити простір для ще одного відерка для вторинної сировини.

Що потрібно для сортування сміття вдома?
🔅Коробка/відро/пакет для сортування (не принципово, аби вам було зручно)
🔅Терплячість і вмотивованість
🔅Підтримка/розуміння близьких за сміттєвим відром осіб (не обов’язково, але приємно)

Куди здавати відсортоване сміття?
Підсумуємо відповідь на цей пункт:
🔅спеціальні контейнери для роздільного збору сміття, у яких ви впевнені (тобто не бачили, що з них збирають сміття у загальний сміттєвоз);
🔅пункти прийому вторсировини
🔅сміттєсортувальна станція Україна без сміття чи інші громадські ініціативи (наприклад, Батарейки, здавайтеся)

Що буде зі сміттям далі?
Якщо всі пункти виконані правильно, то сміття помирає і реінкарнується на вторинну сировину, на яку чекають численні пригоди та перевтілення. Наприклад, упаковки TetraPak (https://cutt.ly/LuvdLPa) перетворюються на папір та матеріал для каналізаційних люків, пластикові пляшки (https://cutt.ly/huvdXhf) – на синтетичну тканину тощо.

Ось і всі запитання, які можуть хвилювати до того, як починає сортувати сміття вдома❇️
Звичайно, більшість відходів приходиться не на звичайних споживачів, як ми з вами, а на корпорації та заводи. Проте внесок кожного і кожної важливий🙌

Не забивай на екологію, заЕКОлогінюйся😉