Вибрати «справу життя». Або як київські школярі шукали роботу своєї мрії на зимових канікулах.

З 3 по 5 січня 2016 року відбувся курс профорієнтації для школярів 8-11 класів “Вибір професії”. Організаторами виступили Київський молодіжний центр та проект GoGetters.

Курс був організований для досягнення 3-х ключових цілей: допомогти дітям зрозуміти ринок праці та вибрати професію, яка буде актуальна в майбутньому; отримати практичний досвід від спілкування з професіоналами; і найголовніше – розібратися зі своїми мріями та зрозуміти, як втілити їх у реальність.

І ось, о 10:00 ранку 3-го січня 33 амбітних підлітка зібралися у стінах FreeGen Space і почали захоплюючу подорож у світ професій і розвитку. Спершу на основі даних, наданих rabota.ua, учасники аналізували попит і пропозицію на ринку праці. Школярі розібралися як технології змінюють світ, навіщо знати англійську і чому не варто йти вчитися на бухгалтера.

Далі настала черга власних здібностей, інтересів і бажань. Адже зрозуміти, що ти дійсно хочеш робити в житті, нелегко навіть для дорослих. “Відповідь дуже проста. Все починається з дитинства. Ви завжди знали, ким хочете стати. І зараз є та річ, якою ви займаєтеся настільки захоплено, що навіть не помічаєте, як летить час”, – говорить Анна Безбородова, організатор курсу. Звільнялися від чужих очікувань і упереджень, поверталися в минуле, аналізували теперішнє… Так і приходили до розуміння напрямку, в якому варто рухатися. Вдалося це і завдяки психологу Миколі Нестеренко, який допомагав трактувати профорієнтаційні тести і заново відкривати свою унікальність.

Другий день був присвячений майстер-класам і тернингам, де діти не тільки дізналися основи різних професій, але й виконали практичні завдання. Окрім цього, учасники змогли особисто поставити запитання кожному професіоналу. Ольга Бесшерстна, PR-менеджер Twiga Ukraine, пояснила основні аспекти маркетингу та допомогла командам створити власні продукти. Олександр Трегуб, CEO Projector, розповів, що таке дизайн і яким він буває. Школярі розробили сайт для свого продукту. Віталій Антюшін і Данило Циганок з проекту “Цікава наука” на незвичайних експериментах показали, що фізика і хімія – це не тільки формули і задачі, а й захоплююча наука про все, що нас оточує. А фахівці з Центру робототехніки “Boteon” допомогли учасникам курсу освоїти ази програмування техніки.

У завершальний день курсу профорієнтації школярі відвідали IT-компанію EPAM, де на власні очі побачили, як працюють фахівці. А після цього побували на тренінгу Олександра Сударкіна, коуча компанії Pucelik Consulting Group, де дізналися про основні принципи постановки цілей. Кожен учасник склав свій план розвитку, враховуючи сферу діяльності, необхідні для цього вміння та ресурси.

За результатами курсу профорієнтації “Вибір професії” учасники визначили професію або напрямок, в якому хочуть розвиватися. Безсумнівно, перед ними довгий і захопливий шлях здійснення намічених цілей. Побажаємо їм удачі і багато-багато натхнення!