Встигнути до 35

Це Ганус Катерина. Їй 26 і з 2019 вона є керівницею київського осередку громадської організації «Українська Академія Лідерства», що у 2020 увійшла у ТОП-100 ГО міста Києва.

 

Ми поспілкувалися з Катериною про її шлях успіху, та дізналися, що потрібно вміти, аби досягати своїх цілей.

 

Яку маєш освіту?

Закінчила Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка за напрямком «Міжнародна інформація» та Інститут лідерства та управління УКУ за напрямком «Менеджмент неприбуткових організацій».

 

Чи навчання в університеті допомогло пов’язати своє життя зі сферою діяльності?

Перша освіта – ні. Інститут міжнародних відносин дав мені якісну англійську, міжнародний світогляд і любов до сфери комунікацій. Я стажувалася в МЗС, але відчула, що це не моє. Прагнула чогось менш формального.

Друга ж освіта, в УКУ, – це був усвідомлений вибір, вже під час роботи. Це навчання було безпосередньо пов’язане з моєю діяльністю і професією. Фактично в УКУ я вивчала те, що паралельно робила на практиці – організаційний менеджмент в Українській академії лідерства.

 

Які взагалі були перші кроки до омріяної діяльності?

Зараз омріяною діяльністю я вважаю свою роботу в Академії, а також розвиток своєї спільноти дівчат «BigTalk». І перший, і другий напрями пов’язані з розвитком себе і людей, з освітою. Першими кроками у моєму випадку були тренінги та курси, які я відвідувала в студентські роки. Я дуже багато вчилася і завжди шукала можливості ще більше «прокачатися». Була максимально активною: займалася в клубі дебатів, вчилася на курсах піару, ставила хореографії на студентські концерти, була в збірній з аеробіки, ведучою на студентському телебаченні, їздила на міжнародні обміни, подавалася на конкурси і стажування тощо. На 3 курсі я дізналася про Студентську академію маркетингу на базі КНУТД і почала ходити до них на лекції, а згодом долучилася до команди організаторів і стала співзасновницею і спікеркою цієї академії. Коротше, я набиралася різного широкого досвіду, бо мені було цікаво все спробувати.

 

З якими ризиками доводиться стикатися?

Говорячи про УАЛ, то найбільший виклик – це залежність від ресурсу, як і в будь-якій неприбутковій організації. Нам потрібно постійно працювати над залученням коштів від бізнесу, міжнародних партнерів, держави, щоб давати можливість кожній вмотивованій і талановитій дитині потрапити до нас на програму і змінити своє життя.

У роботі з розвитком спільноти дівчат «BigTalk» ризиком було в принципі почати це робити. Наважитися на реалізацію власного амбітного проєкту, аналогів якому не існувало. Створювати все з нуля, боротися з сумнівами типу «а кому це взагалі треба».

 

Який етап найскладніший ?

Кожен етап життя і професійної діяльності має свою складність. Для мене складно було свого часу перейти на новий рівень відповідальності в Українській академії лідерства – після роботи наставницею і менторкою студентів стати керівницею осередку у Києві у віці 24 років. Це потребувало зрілості, досвіду і навичок, яких у мене не було достатньо. Але я швидко вчилася, в УКУ і на практиці, на власних помилках. Зараз усвідомлюю, що там, де складно, там якраз і є моє стрімке зростання і розвиток. І кожну складність сприймаю філософськи.

 

Чи були моменти, коли хотілось все кинути? Якщо так, то як вдалось зібратись і продовжити?

Були. Проблемою було те, що в якісь періоди життя робота займала 90% мого життєвого часу, а інші сфери життя (стосунки, відпочинок, спорт тощо) занепадали. Я була виснажена і сумна. В моменти вигоряння мені допомогло усвідомлення, що я – це більше ніж моя професійна ідентифікація. Я – це особистість з безмежним потенціалом, де робота – це лише частинка. Я починала працювати над відновленням і системним накопиченням ресурсу: складала собі план відпочинків на рік, активно зустрічалася з друзями, регулярно займалася йогою. Допомогла також робота з коучем, підтримка близьких і команди.

 

Скільки часу знадобилося для того, щоб реалізувати себе?

Дивлячись що вважати реалізацією. В УАЛ я працюю четвертий рік. Починала менторкою в миколаївському осередку, потім була координаторкою проєктів і партнерств, заступницею менеджера. Зараз другий рік очолюю київський осередок. Тобто, якщо реалізацією вважати кар’єрний розвиток до управлінської позиції, то мені знадобилося 2 роки в цій організації. Але це все досить умовно.

Зараз я відчуваю себе реалізованою цілісною особистістю. Я маю професійні і особисті успіхи, втілюю власні бажання та проєкти, тішуся життю. Однак розумію, що мій потенціал безмежний. І мені ще стільки всього хочеться спробувати і досягти! Тобто, я не вважаю, що в моєму житті є якась фінальна точка «повної реалізації», завжди є рух і розвиток. Одна досягнута ціль сприяє народженню нової, складнішої і цікавішої. Наприклад, у спорті: досягнула цілі пробігти півмарафон, далі захотіла пробігти його закордоном. Пробігла, далі стало цікаво навчитися грати у волейбол. Це вже складніше, бо треба зібрати команду, що вже залежить не лише від мене. Навчилася. Зараз маю ціль в акробатиці – навчитися стояти в балансі в стійці на руках.

 

Чи вплинув карантин на роботу та і на тебе загалом? Як саме?

Карантин допоміг мені уповільнитися і віднайти внутрішній спокій і ресурс. Віддалена робота допомагає більше встигати, бо не треба витрачати час на логістику. Я на карантині почала більше енергії інвестувати в стосунки з хлопцем, у себе і регулярний спорт, у домашні справи, на які завжди бракувало часу. Почала готувати! Переосмислила те, що для мене важливо, і як, у зв’язку з цим, я хочу розподіляти свій час та енергію.

 

Чим займаєшся ще ?

Крім роботи в Академії лідерства я розвиваю спільноту красивих особистостей «Big Talk». Це щомісячні тематичні зустрічі для жінок, що цікавляться собою і світом. Ми разом маємо файні бесіди, рефлексуємо і розвиваємося. Одна з учасниць якось описала нашу спільноту так: «Раз на місяць я ходжу в супермаркет інсайтів» J.

Також я системно займаюся йогою в студії Сідерського. Влітку щотижня граю у волейбол. Зараз четвертий тиждень поспіль роблю акробатичні вправи, треную стійку на руках. Люблю музику і спів. Тому часом граю на укулеле чи барабанах. Обожнюю співати з іншими на кілька голосів.

 

Ким чи чим захоплюєшся?

Без прив’язки до конкретних людей, мені останнім часом дуже цікаві підприємці: люди, які створюють продукти/послуги з нуля. Це ж треба наважитися, взяти відповідальність, робити багато речей вперше, натрапляти на труднощі.

Захоплююся тим, які натхненні люди мене оточують. Взагалі мені подобаються люди, що прагнуть цікавішого життя, ніж стандартний сценарій «навчання – робота – пенсія – смерть».

Ще я захоплююся своїм життям. На цей рік склала собі план пригод. Щомісяця хочу робити щось цікаве та непересічне. В січні – пірнала в -20 в джерело, а в лютому ідемо з друзями в підземелля Києва, наприклад. А мій хлопець говорить, що я дуже легко захоплююся багатьма речами чи особистостями через свою емоційність та екстравертність. Це правда J.

 

Хто для тебе є прикладом для наслідування?

Це збірний образ кількох людей. Це не селебрітіс, а живі люди, які мене оточують. Мої колеги, мій хлопець.

 

Назви ключові риси свого характеру, які допомагають досягати результатів.

Системність і оптимізм.

 

Як стати кращою версією себе з власного досвіду?

Визначитися, що для вас означає «краща версія себе», скласти план і системно працювати над цим. Все, що не система, – не існує. Не чекати миттєвих результатів. Виховувати в собі навички лідера: рефлексія, цілепокладання, сталий фізичний, інтелектуальний, емоційний розвиток особистості тощо. А якщо вам від 16 до 20 років, то стати кращою версією себе можна вступивши в Українську академію лідерства J.

 

Що для тебе є найкращою мотивацією?

Прогрес. Усвідомлення реальної динаміки свого розвитку: що зі мною було рік тому, а що зараз. Вчора не виходило, а сьогодні вже вийшло. Коли маю довгострокову ціль, яка поки мені недосяжна, але бачу, що я рухаюся до неї і покращую свої результати (навіть якщо на міліметр). Це дуже додає палива в мою ракету.

 

Що допомагає працювати ефективніше і все встигати?

Усвідомленість і планування. Я планую на щорічній, щомісячній, щотижневій і щоденній основі J. Також часто рефлексію: що я роблю і навіщо? Як я себе почуваю? Як розподіляю свій час? Що стало моїм пожирачем енергії? Як я сьогодні просунулася до своїх цілей? Які мої фокуси на тиждень?

 

Які три слова якнайкраще характеризують шлях до успіху?

Праця, рефлексія, спільнота.

 

Що б ти могла порадити молоді, яка прагне досягти успіху?

Вступати в Українську академію лідерства (ual.ua). Це найкраще рішення, яке ви можете для себе зробити.