Встигнути до 35

Сьогодні герой рубрики «Встигнути до 35» — Федір Сердюк. Йому 25 і він є засновником сертифікованої тренінгової компанії FAST, яка проводить навчання співробітників підприємств і приватних осіб навичкам першої допомоги, а службовців силових структур України — навичкам тактичної першої допомоги.

Федір розповів КМЦ про свій досвід, ризики, з якими він зіштовхується у роботі та найуспішніші проєкти.

 

Яку маєш освіту?

У класичному розумінні — в мене вища юридична освіта. Фактично, на різних етапах кар’єри мені потрібні були різні компетенції — тож формально й неформально вчитись доводилось постійно. Цей процес ніколи не буде завершено.

 

Чи навчання в університеті допомогло пов’язати своє життя зі сферою діяльності?

У 2014 році я припинив навчання в університеті, щоб зосередитись на розвитку першої допомоги. Згодом, коли я почав займатись бізнесом — відчував, як навчання на юридичному дає певну структурність мислення та прагнення спиратися на докази в прийнятті рішень.

 

Які взагалі були перші кроки до омріяної діяльності?

Те, що я роблю зараз не було моєю мрією. З початком війни я вступив до Червоного Хреста, де побачив наскільки важливо, щоб навичками першої допомоги володіло якомога більше людей. Далі — шукав оптимальну форму розвитку, якою стало підприємництво.

 

З якими ризиками доводиться стикатися?

На першому етапі — ризиками для життя і здоров‘я😀.

Згодом — ризиком втратити час та гроші.

 

Який етап найскладніший?

Той, що буде завтра.

 

Чи були моменти, коли хотілось все кинути? Якщо так, то як вдалось зібратись і продовжити?

Кожен сам визначає чим займатись. I’m not married to my company, як кажуть американці. Я свідомо обирав чим займатись, свідомо змінював ринки та форми роботи.

Кинути — це про істерику. А я, хочу вірити, про відповідальність.

 

Чи вплинув карантин на роботу та і на тебе загалом? Як саме?

Карантин (а точніше ризики для здоров’я людей, спричинені коронавірусом) зробили організацію тренінгів з першої допомоги складнішою. На самому початку розвитку пандемії ми з партнерами зосередились на тому, як можемо допомогти виробничим підприємствам в новій реальності. З цього народилась практика ковід-аудитів виробничих локацій, а за нею — практика аудитів охорони праці в цілому, яка наразі існує як самостійний проєкт.

Мене особисто карантин навчив більше часу проводити на повітрі.

 

Чим займаєшся ще?

Крім бізнесу я намагаюсь допомагати іншим: суспільству (як член ради директорів Українського фонду стартапів та радник міністра фінансів) та людям, що потребують моєї допомоги, культурним інституціям.

 

Які твої найкращі проєкти? Розкажи про них.

Найважливішим результатом моєї роботи, як би пафосно, це не звучало, є життя, врятовані моїми студентами: людьми з офісів, виробництва, поліціянтами, простими громадянами, військовими. Що може бути важливішим?!

 

Ким чи чим захоплюєшся?

Найбільше я захоплююсь людьми. В першу чергу тими, хто мене оточує: колегами, клієнтами, партнерами, друзями. Дуже цікаві шляхи історичних постатей різних країн та епох.

Пощастило любити спорт, але я б займався ним і не люблячи.

 

Як проходить твій, вільний від роботи, час?

Поділ життя на роботу та дозвілля, в моєму випадку, умовний. Важко уявити життя інакшим.

 

Хто для тебе є прикладом для наслідування?

Я швидко захоплююсь людьми та в різних беру різне. Під час навчання в університеті цікавився тим, як працює суддя, що в нас викладав, волонтерству мене вчив рятувальник Тарас Логгінов та військовий медик Патрік Челлю. Бізнесменів в мене в оточенні було/є багато: Орлов, Бурда та Ставніцер найяскравіші. Багато чому вчусь в міністра Марченка та партнера Галача.

 

Назви ключові риси свого характеру, які допомагають досягати результатів.

Хочеться вірити, що я системний та настирливий. Не думаю, що результатів можна досягти інакше, не маючи якогось суперталанту.

 

Як стати кращою версією себе з власного досвіду?

Багато працювати, казати «так», брати на себе відповідальність, розв’язувати проблеми, не чекаючи, що це зробить інший.

 

Що для тебе є найкращою мотивацією?

Розв’язувати проблеми, не чекаючи, що це зробить інший 😃

 

Що допомагає працювати ефективніше і все встигати?

Хочу знати сам.

 

Які три слова якнайкраще характеризують шлях до успіху?

Марафон, ризик, фокус.

 

Що б ти міг порадити молоді, яка прагне досягти успіху?

Сказав би, що боятися не має сенсу.