Встигнути до 35

Це, Софія Челяк. Їй 24 і вона культурна менеджерка та перекладачка з чеської мови.

 

Софія розповіла Київському молодіжному центру про те як вона визначилася зі своєю професією, які етапи у своїй роботі вважає найскладнішими, та що вона б порадила молоді, яка прагне досягти успіху.

 

Яку маєш освіту? В мене прекрасна освіта, яку я здобула в Українській гімназії №1. Потім почала навчання в ЛНУ ім. Івана Франка за спеціалізацією Чеська мова та література. Але, в якийсь момент вирішила, що зараз для мене актуальніше покинути навчання. З березня я поновилася після 5 років перерви.

 

Чи навчання в університеті допомогло пов’язати своє життя зі сферою діяльності?

Ніяк:) Вибір професії був напряму пов’язаний зі сферою, в якій я себе бачила, і розуміла які інструменти мені потрібно здобути, щоб реалізуватися. Скажімо, моя кар’єра перекладачки з чеської мови почалася завдяки тому, що я вивчила мову.

 

Які взагалі були перші кроки до омріяної діяльності?

Найперше, може це прозвучить банально, я обрала сферу, в якій би хотіла себе бачити, а потім дуже багато працювала. Все почалося з роботи перекладачки на фестивалі “Місяць авторських читань”. Потім я вирішила спробувати себе в культурному менеджменті. Намагалася сама зрозуміти що, як і до чого. А через пів року успішно пройшла співбесіду в ГО “Форум видавців”. Перший мій проєкт на телебаченні стався через те, що я була спеціалісткою в літературі.

З якими ризиками доводиться стикатися?

Робота на Львівському BookForum – це суцільний ризик :) Але з досвідом все, що колись викликало в тебе паніку, стає трохи складнішим завданням для реалізації.

 

Який етап найскладніший?

Найскладніший етап при реалізації фестивалю – логістика. Він складається з дуже маленьких деталей, які можуть загубитися при неправильному плануванні. Але від логістики дуже залежить чи ваші гості та відвідувачі будуть задоволені.

 

Чи були моменти, коли хотілось все кинути? Якщо так, то як вдалось зібратись і продовжити?

Це був момент підготовки мого першого Форуму. Коли ти без досвіду, навіть якщо знаєш теорію, то на практиці все летить шкереберть, бо включається людський фактор. Не треба боятися цього етапу, бо не пройшовши його ти не станеш кращою спеціалісткою.
Мене дуже стимулювало зібратися і продовжувати те, що я дала обіцянку і взяла відповідальність. Ну і ще повторення фрази, що сміливі мають щастя.

 

Скільки часу знадобилося для того, щоб реалізувати себе?

Я не знаю чи можу відповісти на це запитання. Тобто на позір я чогось досягла, але не вірю, що людина впродовж життя може сказати, що вона себе реалізувала. Бо будь-який досвід дає можливість піднятися вище, або ж змінити діяльність кардинально. І навіть якщо я виберу колись дауншифтинг, то себе реалізовуватиму у вирощуванні саду.

 

Чи вплинув карантин на роботу та і на тебе загалом? Як саме?

Під час карантину я змогла провести більше часу з собою і зі своїми думками, що допомогло перейти на новий етап, відкинути зайве і залишити те, що потрібно. Ми з командою підкорили онлайн формат.

Звичайно, було тривожно, бо я переживала навіть не за себе, а за колег і рідних.

 

Чим займаєшся ще ?

Я працюю як культурна менеджерка, перекладачка з чеської мови, а найновіший мій досвід роботи – це співпраця з каналом UA: Культура

 

Які найкращі твої проєкти ?

Найголовніший мій проєкт – це те, що я змогла вилікувати свій дуже сильний сколіоз і зараз підтримую тренуваннями своє тіло. На це пішов рік, але я неймовірно щаслива. А з робочих проєктів – це 26 Львівський міжнародний BookForum та переклад збірки поезії чеського бітника Вацлава Граб’є, що вийшов у видавництві “П‘яний корабель”.

 

Ким чи чим захоплюєшся?

Я неймовірно люблю музику і поезію. Дуже багато слухаю і читаю. Людина, чиє мистецтво я неймовірно ціную – Девід Бові.

 

Як проходить твій, вільний від роботи, час?

Залежить. Можу сидіти вдома і читати, слухати музику чи дивитися фільми. Інколи ми з друзями та подругами влаштовуємо домашні вечірки, де танцюємо або ж робимо мінімандрівки.

 

Хто для тебе є прикладом для наслідування?

Я не можу назвати одну людину. Я дуже рада мати можливість спілкуватися з людьми, якими я щиро захоплююся (хоч рідко їм про це кажу). В кожній людині є риси, якими ти захоплюєшся. Інколи мимоволі навіть починаєш наслідувати – і це природно.

 

Назви ключові риси свого характеру, які допомагають досягати результатів.

Я вірна тому, що люблю і чим заплююся.

 

Як стати кращою версією себе з власного досвіду?

Дослідити  все добре і погане що є в тобі – і прийняти. Від цього життя стає якіснішим.

 

Що для тебе є найкращою мотивацією?

Любити та щиро вірити в те, що робиш.

 

Що допомагає працювати ефективніше і все встигати?

Планування і вчасний відпочинок.

 

Які три слова якнайкраще характеризують шлях до успіху?

Самостійно обирати цілі.

 

Що б ти могла порадити молоді, яка прагне досягти успіху?

Не ганятися за тим, що інші визначають як успіх, а робити те, що хочеш робити та тією мірою, в якій ти маєш сили й мотивацію це робити. Інколи щасливі фото чи відео з нагороджень, поїздок, вечірок не те, чим вони насправді здаються.