Відібрано фіналістів конкурсу «Європейська столиця очима школярів»

13 листопада 2017 року стартував конкурс учнівських проектів «Європейська столиця очима школярів». Ініціатором заходу виступив Центр німецького права Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також при партнерстві Київського молодіжного центру.

За результатами конкурсу обрано 20 учнівських проектів-переможців. Найкращі автори есе на тему «Зробимо Київ кращим: великі ідеї маленьких киян» були запрошені 2 грудня до Червоного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка. Юних реформаторів вітали координатор проекту «Університет юних правознавців» Катерина Солодова, директор Київського молодіжного центру Анна Куценко, керівник проекту «ПроПрофесії» Дарія Агішева та Youthday і «Важливості» Лев Левицький, а також голова Національної молодіжної ради України Андрій Колобов. Від досвідчених лекторів школярі більш детально дізнались які молодіжні ініціативи активно розвиваються в столиці, зрозуміли їх важливість, а також почули як до них долучитись.

За результатами зустрічі було сформовано 4 команди, які переходять у фінальну частину випробування, яка відбудеться 16 грудня у Київській міській державній адміністрації. Кожна команда отримала куратора — представника команди Університету юних правознавців, який допомагатиме школярам презентувати проекти, розкаже як втілити їх в життя та з юридичної сторони допоможе скласти петицію.

Також варто зазначити, що конкурс порушив одну з найбільш актуальних проблем в Україні, що стосується людей з обмеженими фізичними можливостями. Серед учасників є багато дітей, які вчаться в інклюзивних класах, власне їм і надали тематику роботи під умовною назвою «Місто для особливих дітей». Ще 3 команди будуть готуватись за такими напрямками: «Місто, де дихаєш вільно»; «Безпечне місто»; «Реклама в місті: за чи проти». Ці тематики були не просто обрані організаторами — вказані питання найчастіше порушувались школярами в есе.

Фіналістам конкурсу бажаємо успіхів у фіналі конкурсу 16 грудня, а також натхення у реалізації власних проектів. Команда Київського молодіжного центру вражена щирим бажанням школярів змінювати Київ на краще. Впевнені, що майбутнє столиці у надійних руках!