Відбувся ІІ Київський форум М18 «Нам менше 18, та ми можемо більше!»

12 листопада у Київській міській державній адміністрації та Київраді відбувся ІІ Київський дитячо-юнацький форум М18 «Менші 18 — ми можемо більше!». Захід організований у рамках Європейського тижня місцевої демократії.

У форумі взяли участь школярі та підлітки, які ще не досягли повноліття та вже мають активну громадську позицію. Висловити своє бачення молодіжної політики можна було у різних форматах: під час діалогу з політиками, представивши власний проект, або ж взяти участь у реалізації Форуму у якості волонтера або модератора. Тож, варіацій участі було безліч, найголовніше — бажання вирішувати долю міста ще за шкільною партою.

Програма заходу була насиченою: відбулись брифінги з політиками та депутатами, круглий стіл з іноземними експертами, тренінги особистічного розвитку та творчі майстер-класи.

Досвідом вираження громадської позиції поділились зіркові гості Форуму М18: письменник Любко Дереш, лідер гурту The Same Toy Станіслав Занкевич, Wow-гість Олександр Педан.

Освітні заходи поєднали з розважальними: відбулись мистецькі виступи, фанапи, флешмоб, комедійні стендапи.

У рамках форуму серед учнів середньоосвітніх навчальних закладів Києва проходив конкурс громадських проектів «Якби мером Києва був я». Найкращі, за які проголосувала найбільша кількість учасників Форуму М18, будуть втілені у життя.

Форум М18 організували: Агенція розвитку освітньої політики, Мережа М18, Київський молодіжний центр, Київський ліцей бізнесу, Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА. Партнери заходу — Освітня корпорація «КРОК», КЕПІТ. За підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та DRA (використано формат «Berliner JugendForum», який проходить щорічно в Парламенті Берліна).