Рубрика “Психологія у фактах”

Чому наш голос може змінюватися під час спілкування?

!!!

Кожного дня ми спілкуємося з великою кількістю людей – в школі, університеті, на роботі, у кафе зі знайомими, в крамницях і транспорті. І дуже часто ми навіть не звертаємо увагу на те, як саме ми спілкуємося і це цілком логічно, бо ми зосереджуємося на людині, з якою ми розмовляємо, а можливості подивитися на себе збоку у нас немає.
Але, як стверджують різні психологи, саме під час активної комунікації можна помітити багато цікавих деталей. Одна з них полягає у тому, що наш голос, інтонації змінюються та автоматично підлаштовуються під співрозмовника. Звісно це трапляється не завжди, але все ж дуже часто.

!!!

Тож, чому наш голос змінюється і що про це говорить психологія?

Виявляється, що так проявляється бажання людини встановити зі співрозмовником більш міцний контакт. Наприклад, хтось починає говорити тихіше, а інша людина дублює це. Відповідно, хтось починає говорити голосніше і пришвидшує темп, і інша людина робить те саме. І трапляється це несвідомо, тобто у момент спілкування цього не помітно.
Ще один момент – це те, що це стосується переважно тих людей, які нам подобаються і викликають у нас теплі почуття.
До речі, деякі дослідження показали, що під час спілкування з коханою людиною у жінок з’являються низькі інтонації, а у чоловіків навпаки – більш високі. Це знову-таки пояснюють тим, що так і жінки, і чоловіки підлаштовуються під висоту голосу співрозмовника, щоб утворився унісон.

!!!

Але буває і так, що голос ніби керує людиною. Що це означає?

Коли на інтерв’ю до американського журналіста, радіо і телеведучого Ларрі Кінга приходили не дуже відомі гості, то їхня манера говорити автоматично підлаштовувалася під Кінга. А ось коли Ларрі Кінг брав інтерв’ю у відомих людей, які здобули собі авторитет, наприклад, Білла Клінтона, то тепер вже змінювалася його манера і він підлаштовувався під гостя.
На думку психологів, це говорить про те, що в діалозі ми також можемо змінювати свій голос тоді, коли перед нами знаходиться авторитетна людина або людина, яка займає високе положення в суспільстві.

Як бачите, іноді наш голос може розповісти про наші відчуття більше, ніж ми думаємо і продемонструвати як саме ми ставимося до співрозмовника.

!!!

Тому спробуйте хоча б раз прислухатися до вашого голосу у момент спілкування з приємною вам людиною і порівняти його з голосом цієї людини. Хтозна, можливо ви побачите, що вони абсолютно схожі, а ваш звичний голос трохи змінився.
У будь-якому випадку тепер ми просто не можемо недооцінювати наш голос 😉