Рубрика “Психологія у фактах”

Кожного дня ми робимо вибір – ми обираємо, який у нас сьогодні настрій, який внутрішній стан, які плани ми реалізуємо і що будемо їсти. І так само ми можемо обирати ким нам бути – реалістом, оптимістом чи песимістом. Навіть, якщо все навкруги говорить вам про те, що ви більше песиміст, ніж реаліст, то повірте, у ваших силах змінити це і сказати собі: «Але ж тільки я обираю це і я можу стати оптимістом прямо у цей момент». Звучить неправдоподібно? А ви спробуйте!

Бути оптимістом у сучасних реаліях звісно не так і просто, але з іншого боку, тільки так і можна витримати ці реалії.

До того ж, бути оптимістом дуже корисно. Наприклад, дослідження, яке проводили в Пенсильванському університеті, показало, що у вас менше шансів отримати серцевий напад або рак, якщо ви оптиміст. А дослідження Мічиганського університету показало, що оптимізм знижує ризик інсульту і що оптимісти рідше стають інвалідами у старшому віці, і живуть довше, ніж песимісти.

Та і погодьтеся, коли ми дивимося на світ крізь призму негативу та негативних очікувань, то якось не отримуємо потім від цього порцію натхнення та щастя.

Але як тоді змусити себе свідомо зробити вибір на користь оптимізму та забути про песимізм?

  1. Подумайте про позитивні ситуації та речі з вашого життя. Запишіть їх у блокнот. У другому стовпчику напишіть ваші невдачі, проблеми, перешкоди і позначте зірочкою ті, які подарували вам якийсь урок. Це допоможе вам прийти до висновку, що невдачі – це невід’ємна частина нашого життя і що їх потрібно сприймати як шанс отримати корисний досвід. Ваша головна зброя проти них – це бути оптимістом і рухатися тільки вперед.
  2. Напишіть листа самому собі, в якому ви згадаєте про свої таланти, позитивні риси характеру, про ваш успіх та про те, за що ви себе любите. Наприклад: «Я ціную те, що я завжди підтримую друзів, коли я їм потрібна/потрібен. Я ціную те, що я займаюся малюванням і що це приносить мені задоволення» і т.д. Ви усвідомите, що у вас більше причин бути оптимістично налаштованим, ніж ви думали.
  3. Спробуйте частіше посміхатися і собі, і людям, які знаходяться поряд з вами. Це створить зовсім іншу атмосферу і дозволить налаштуватися на іншу хвилю. Крім цього, ви отримаєте задоволення від того, що хтось посміхнеться у відповідь.
  4. Думайте про рішення у позитивному ключі. Кожного дня ви зустрічаєтеся з песимістами. Це факт. І вони на щось скаржаться, починають розповідати вам про різні перешкоди, проблеми і труднощі. Якщо ви оптиміст, то ви зможете використати оптимістичну мову і почати шукати рішення. Коли ваш мозок налаштований на роздуми про рішення та успіх, то і ви, відповідно, будете налаштовані оптимістично.
  5. Намагайтеся говорити собі приємні речі. Ви прокинулися вранці і одразу подумайте про те, що день буде класний. Скажіть собі: «Сьогодні саме той день, коли я зроблю це і це. Сьогодні день, коли я можу наблизитися до своїх цілей та мрій».
  6. Заведіть щоденник подяки. У ньому ви маєте перераховувати приводи для подяки – це можуть бути і дуже важливі речі (міцне здоров’я), і повсякденні речі (приємний подарунок, смачний обід і т.п.). Це сприятиме формуванню позитивної картини світу і поступово змінюватиме ваш погляд з песимістичного на оптимістичний.

Коли ви робите вибір на користь оптимізму, то ви обираєте себе, кращу версію себе.

Якщо на нашому шляху і так зустрічаються перешкоди, то навіщо все ускладнювати і ставати песимістом?

Колись відома телеведуча та журналістка Опра Вінфрі отримала відмову і їй сказали, що вона не дуже підходить для телебачення. Подивіться, ким вона стала тепер! Легендарному винахіднику Томасу Едісону довелося пройти через 600 пошкоджень, перш ніж йому вдалося створити першу електричну лампочку. І подивіться, ким він став!

Ці люди точно не були б тими, ким вони є зараз, якщо б вони зупинилися та дивилися на світ крізь призму негативу, тому збільшуйте кількість позитиву у вашому житті та переходьте на бік оптимістів!