Рубрика “Психологія у фактах”

Як знайти друзів?

Насправді потенційні друзі оточують нас всюди — в університеті, на роботі, навіть у вашому під’їзді. Кожна людина може стати вашим другом і часто перешкоджає цьому тільки одне — ви не дуже добре знаєте інших і не опинялися в ситуаціях, які б зближували вас з ними по-справжньому…

Тож, способи розташувати людей до себе:

  1. Усміхайтеся і жартуйте! Гарне почуття гумору та вміння зберігати позитив навіть у дуже складних ситуаціях завжди будуть приваблювати людей, адже спілкуватися з такою людиною набагато приємніше, ніж з постійно незадоволеними чимось похмурими особистостями.
  2. Полюбіть себе справжнього. Ви унікальні. Ваші думки, почуття, манера спілкування, зовнішність — це особливий дивовижний світ, який заслуговує на те, щоб відкрити його іншим. А ви, в свою чергу, зможете отримати масу яскравих вражень, «подорожуючи» по світах інших людей. Хіба це не класно?
  3. Вчіться розмовляти і слухати. Хороший співрозмовник може навіть розповіддю про якусь непримітну ситуацію захопити так, що люди будуть слухати його, затамувавши подих. Але ще важливіше вміння слухати і чути, що вам кажуть оточуючі.
  4. Намагайтеся зрозуміти кожного. Чужа душа – то, кажуть, темний ліс, але у ваших силах навчитися відчувати інших людей, розуміти, що їх радує і турбує, про що вони думають і мріють.
  5. Будьте чуйні. Все добро, яке ви безкорисливо робите людям, повернеться до вас сторицею. Звичайно є люди-«паразити», які просто хочуть жити за чужий рахунок і таких варто уникати. Але ніколи не відвертайтеся від тих, кому дійсно потрібна ваша допомога.

Де знайти друзів?

Якщо ви живете у своїй «ракушці» і нікого не підпускаєте до себе, то навряд чи хтось вирішить брати вас штурмом. І правильно: навіщо нав’язуватися людині, яка не хоче ні з ким спілкуватися? Зробіть перший крок самі — це набагато простіше, ніж вам здається:

  • запишіться на якісь курси чи у тематичний клуб за інтересами;
  • знайдіть у соціальних мережах людину, з якою у вас збігаються інтереси (музика, вподобані публікації, коментарі) та напишіть їй;
  • кличте на каву або просту прогулянку містом когось зі своїх одногрупників/колег — у невимушеній атмосфері ви зможете поспілкуватися на різні теми і дізнатися одне одного трохи краще.

Станьте людиною, з якою ви б самі хотіли дружити, і люди інтуїтивно почнуть тягнутися до вас, а особливо ті, з ким у вас збігаються світогляд і принципи і ті, з ким ви легко зможете зблизитися і пронести ці теплі почуття через все життя.