Неоплачуване стажування: норма чи порушення прав?

“Найголовніше – досвід”!
“Ви повинні бути вдячними за таку можливість”!
“Постажуйтесь 2 місяці, а там побачимо”.
 
☝️ТОП-3 фрази, які, ми впевнені, чули більшість молодих людей у гонитві за професійним досвідом та додатковими пунктами в своєму CV.
 
Неоплачувані стажування – болюча тема. Та й болить вона у всіх – як у молодих людей, так і в працедавців.
З одного боку, стажування є роботою з повноцінним графіком, вимогами та обов’язками. А, як вчить нас життєва мудрість, будь-яка робота повинна оплачуватись!
 
З іншого боку – зневажливе ставлення до завдань, ротація стажерів та короткостроковість їх перебування в компанії викликають сумніви у керівництва щодо якісних та кількісних показників роботи стажера. Та, як результат – відмова в оплаті праці💸
 
Парадокс, чи не так? Це ніби розпочати ремонт в квартирі, а за роботу майстрів заплатити виключно, якщо житло існуватиме стільки ж, скількиі Акрополь в Афінах (майже вічно).
 
Минулого року після довгих та палких дискусій, Єврокомісія зробила значний крок назустріч скасування неоплачуваних стажувань в країнах ЄС. Комісія назвала такі стажування “формою експлуатації праці молодих людей та порушенням їх прав”. У резолюції, прийнятій 8 жовтня 2020, законодавці ЄС закликали держави-члени забезпечити молодим людям “якісну, різноманітну та спеціально підібрану роботу, навчання, пропозиції про навчання та стажування, включаючи справедливу винагороду».
 
Та чи може це бути реальністю для України?
 
🤓Виплата заробітної плати за час стажування законодавством України не передбачена. Проте, роботодавець може виплачувати заробітну плату на свій розсуд.
Напишіть в коментарях про ваш досвід стажувань.
Чи були вони оплачуваними?
Яка ваша думка щодо неоплачуваних стажувань, та чи існуватимуть вони завжди?