Me, Myself & I

Що робити, аби визначитися, чим я хочу займатися?

Як перестати шукати проблеми там, де їх немає?

Як почати досягати своїх цілей?


Продовжуємо традиційну рубрику запитань-відповідей “Me, Myself & I” з психологинею Юлією Дамочкіною.

 

Запитання #1

Мої бажання постійно змінюються і це мене тривожить. Сьогодні я хочу одне, завтра інше, я не можу зосередитися і вибрати щось. Коли я все ж твердо вирішую займатися чимось конкретним, мені це набридає, або ж я розумію, що є стільки ще всього… і я вже шукаю чогось іншого. У мене немає сталого погляду на речі. Я знаю що мені цікаво багато речей і я можу займатися різним, я змінюю спеціальності, професії, захоплення… Не можу зрозуміти, що мені найближче. Ще я думаю, що успіху можна досягнути тоді, коли приділяєш час і працюєш над чимось одним. Але не можу обрати, мені вдається і подобається так багато всього. Хочеться вже визначитися і не кидатися всюди.

Відповідь психолога
Можливо ви просто ще не знайшли для себе справу, яка поєднає у собі декілька ваших інтересів та задовільнить вашу потребу у різноманітності.
Таких людей як ви Барбара Шер називає “сканерами”. Прочитайте її книгу “Відмовляюся вибирати”. 
Вам не обов’язково концентруватися лише на одному виді діяльності. Можливостей знайти для себе різні заняття у сучасному світі безліч. Шукайте себе і те, що допоможе максимально розкрити ваш потенціал та дозволить вам застосувати ваше уміння швидко навчатися новому з різних сфер.  

 

Запитання #2

Я зараз у стосунках. Хлопець вже 4-й місяць в армії. Було дуже важко спочатку, але зараз намагаюся відволікатися. І ось в деякі вечори, особливо, коли не маю справ, важко: знову сльози, накручування і поганий настрій. В такі моменти я відчуваю, ніби апатію і починаю придумувати якісь причини ображатися на коханого. Наприклад, він не спитав як у мене пройшов час, а я вже думаю, що все, напевно йому не цікаво, він втрачає до мене інтерес. Хоча насправді він турбується про мене, питає, чи я їла чи тепло вдягалася, коли виходила на вулицю і т.д. Можливо просто забув, йому там теж важко.

Тому я хочу навчитися виходити із такого стану, можливо є якісь поради? Як не впадати в отаку от апатію і не надумувати самій собі проблеми там, де їх немає?

Відповідь психолога

Хлопець для вас – джерело приємних почуттів та переживань. Коли він далеко, вам не вистачає цього всього. Але сумуєте ви чомусь так, ніби він в армії назавжди. Знайдіть декілька справ, які приносять вам задоволення, радість та доступні у будь-який момент. Це може бути малювання, перегляд фільму, написання листа від руки, де ви описуєте усі свої почуття. Зробіть щось своїми руками, та перемикніть себе з негативних думок на це заняття.

Ще один варіант, коли в голові рояться неприємні думки і почуття – випишіть їх на аркуші паперу, можна емоційно, а потім розірвіть.

На відстані вам обом важливі позитивні емоції, адже розлука й без того складна. Плануйте приїзд, зустріч, спільне майбутнє – говоріть про приємні речі, які вас зігрівають.

 

Запитання #3

Як знайти себе та зрозуміти чим хочеш займатися? Як вийти з депресивного стану, взяти себе в руки та почати досягати своїх цілей? Через невизначеність я розпиляюся на багато сфер і жодну не доводжу до кінця (набрала купу курсів і жоден не закінчила). Скоро закінчую університет, треба працювати, одногрупники вже працюють за спеціальністю і добре заробляють, через що я і вважаю себе нездарою та невдахою. Усі “київські” вже працюють, а я, як іногородня не маю такої можливості (в гуртожиток не поселяють, квартира/кімната дорого, та і господарі хочуть бачити людину що працює) і цей факт замикає коло сумних фактів і перешкоджає самореалізації, через це, можливо, і немає сильної мотивації.

Відповідь психолога

Ви застрягли у позиції жертви та не бачите виходу з ситуації, що склалася. Порівнюючи себе з іншими, ви виправдовуєте власну бездіяльність.
Ви не працюєте, тому що не шукаєте роботу, а не тому, що знаходитеся в іншому місці – це ніяк не пов’язано. Сфокусуйтеся на тому, що здається вам цікавим та спробуйте це. Вашій самореалізації заважає лише ваша бездіяльність.
Почніть робити невеликі кроки і дуже скоро перші результати дадуть про себе знати. Кожна людина, яка якось наближається до здійснення своїх цілей, рано чи пізно їх досягає. Усі можливості жити так, як ви хочете, знаходяться у ваших руках.  

🧠Як це працює?

  • ставиш запитання у форму;
  • психолог дає відповіді та рекомендації;
  • ми надсилаємо їх тобі на пошту, після чого ти можеш поставити додаткові запитання;
  • публікуємо пост (анонімно), щоб допомогти й іншим.

Не соромся, запитуй!