Me, Myself and I

Як повернути себе у ресурсний стан?

Що робити, аби почути себе?

Як змінити своє ставлення до рідної людини?

 

Відповіді на ці непрості запитання шукаємо разом з психологинею, сексологинею та сімейною консультанткою Юлією Дамочкіною.

 

Як жити в гармонії з собою? Як контролювати свої вчинки? Бо інколи все робиться на автоматі, в голові багато думок.

Стан, який ви описуєте, схожий на емоційне та фізичне виснаження. Вам хочеться їсти  солодощі та бути поряд зі своїми рідними, – тобто, вам необхідні приємні емоції та задоволення. 

Автоматична несвідома поведінка, яку ви описуєте, також свідчить про відсутність ресурсів і вас всередині. 

Раджу попрактикувати медитацію, вона сприяє розслабленню і розвиває навичку концентрації. Також медитація допомагає краще чути себе та розуміти свої бажання, що поверне вас у ресурсний стан швидше і сфокусує на відчуттях. 

Мінімізуйте у своєму житті все, що викликає у вас дискомфорт: дії, люди, заняття. Та додайте те, що приносить вам задоволення і радість.

 

Як навчитись слухати себе і на основі цього приймати рішення?

Виділіть пів години та уявіть ідеальний день свого життя. Відключіть голову та забудьте про установки: “Це неможливо, у мене нічого не вийде” і тому подібне. Увімкніть свої бажання і почуття та орієнтуйтеся виключно на них.
Чим ви б хотіли займатися? З ким би спілкувалися? Які хобі мають місце у вашому ідеальному дні? Чого ви навчаєтесь? Як проводите вільний час?
Уявіть усе до найдрібніших подробиць та подивіться на свій реальний сьогоднішній день: чим ці два дні відрізняються? Чого бракує вашому сьогодні, щоб ви почувалися абсолютно щасливими? 

Проаналізувавши все, складіть план втілення свого ідеального дня у реальному житті. Чого вам потрібно навчитися? Яке оточення знайти? Чим займатися, щоб проживати своє щасливе життя?

 

Чому я так ненавиджу батька? Як прийняти його та себе?

Схоже, батько робить вам боляче. Можливо ігнорує ваші бажання та емоційні потреби.

Кожна людина з раннього дитинства очікує від батьків любові, підтримки, тепла і розуміння. Але часто реальність відрізняється від цих очікувань, тому що наших батьків ніхто не навчав як виховувати дітей правильно, не травмуючи їх почуття. Можливо вони самі не отримували такого відношення від своїх батьків. То чи може вам дати любов та людина, яка сама її ніколи не мала?  Ймовірно це може стати причиною того, що ваш батько не проявляє своїх почуттів чи часто може здатися вам “холодним” або жорстоким. 

Відмовтеся від надії отримати любов батька у тій формі, як вам би хотілося, та шукайте її у тих, хто здатен дати вам це почуття. А батька варто прийняти таким, який він є. Ви не повинні йому пробачати відношення, з яким він до вас ставився, якщо ви цього щиро не бажаєте. Але очікувати від нього те, на що він не здатен немає сенсу. Краще, що ви можете зробити для себе – не повторювати його помилок у власному житті. А також, стати для батька прикладом того, як можна любити близьких, та які стосунки можна будувати зі своїми дітьми.