#коротше_кажучи : Слава Жила

Підсумовуємо бесіду #вКМЦнапуфах зі Славою Жилою. Він художній керівник театру «Актор», театральний продюсер та засновник театральної школи «Сверхзадача». Зараз Слава Жила з командою театру «Актор» готують прем’єру вистави «Вишневий Сад», яка відбудетьтся одразу після карантину.

 

З чого починалася театральна історія

Я «народився за лаштунками» Чернігівського театру. Усе шкільне життя провів за сценою Тернопільського театру, а все студентське життя — театру російської драми ім. Лесі Українки в Києві. З дитинства я почуваюся в театрі як риба у воді.

Мій батько актор і режисер, а мама заступник директора театру. Театрали — люди не заможні, тому в них немає можливості, щоб їхні діти вступали деінде, тому і мій брат актор, і я в театрі змалку. За освітою я ще і юрист, але театр — це те, що виходить у мене найкраще. Мені постійно кажуть, що акторство — це моє, і безумовно, я про це мрію, але у моїй підсвідомості — батько актор-красень, тому в мене є затиски щодо своєї кар’єри актора. Та все ж, мені здається, кожен має займатися своїм, у всіх є своє покликання.

Про театральну школу

Нашій школі вже майже 5 років. Ми розвиваємося і зараз набираємо 20-ту ювілейну групу студентів. Щодо назви, якось мі з батьком і братом сиділи на кухні думали й придумали — та взяли назву відомого терміну Станіславського — сверхзадача. Можливо це калька, але вирішили нічого не змінювати.

Кіно чи театр

Кіно популярніше, там більше платять, але без театру кіно неможливе. Без театру не можливе таке поняття як «актор» взагалі. Якщо актори йдуть тільки в кіно, то вони стають «серіальними акторами».

Театр ніколи не вийде з моди. Повні зали, аншлаги. Молодь йде в театр, це модно, трендово, просвітницько.

Про майбутнє українського театру

Пандемія вплинула на театри як і на все інше. Хоча багато театрів вийшли в онлайн, а це новий вектор розвитку і нова форма театру, — ми переживаємо не найкращі часи. Хочеться повернутися на сцену. Неможливо навіть порівняти театр онлайн і живий театр.

Я вважаю, що майбутнє українського театру і його акторів — космічне і зоряне. Український театр розвивається, він на рівні із деякими світовими, нам є що показати, в нас круті вистави.

Як стати актором без професійної освіти

Якщо немає професійної освіти, то потрібно йти в театральні студії та навчатися. Хоча є самородки без професійної освіти, але вони рідко потрапляють в те місце і в той час. Потрібно вчитися в театральних вишах/студіях: вивчати акторські тренажі, сценічну мову, майстерність. Професійні, класні актори — це ніби лікарі-хірурги, тобто це надзвичайно складно. Всі образи, в яких перебувають актори, досить сильно впливають на психіку і не так вже і легко виходити зі своїх образів. Це складна, залежна професія.

Що таке театр

Якщо ви можете жити без театру, без мистецтва то краще не йдіть туди. Театр для тих, хто не може без цього. Якщо ви можете не займатися цим — не займайтеся. Театр — це те місце, де ти ніколи не отримаєш замість того, що ти туди інвестуєш. Але щастя, яке отримуєш від зв’язку з глядачем, ні з чим не порівняти.

Що найбільше подобається у роботі

Найбільше задоволення в роботі — сон. Той час коли ти можеш виспатися… Жарт:) Насправді найцінніше — коли є взаєморозуміння з командою, з якою ти працюєш і хоч на секунду потрапляєш в гармонію.

Що почитати, подивитися

Література:

-Багато драматургічної класики (художня література, яка розвиває ваші смаки): -Чехов, Гоголь, українська класика.

Теоретична література: Станіславський, Курбас, Емір Хольте, Чехов, Товстоногов, Ефрос.

-Сучасна література: Чабак, Раднянський, американська література про акторську професію/секрети.

Фільми: «Батько», «Паразити» – суперкруте кіно.

Поради молоді

Головне: бути освіченим. Вчіть поезію, виховуйте в собі смак, фантазію, тренуйте пам’ять.

Бажаю всім наснаги. Вірте в те, чим ви займаєтеся і що робите. Вірте в себе. Працюйте з відкритим серцем. Хай ваші серця палають в момент, коли ви чимось займаєтесь.