#коротше_кажучи: Ольга Туше

Ольга Туше, експериментальна художниця, художниця-абстракціоністка 

 

Де шукають натхнення художники та з чого починати свій шлях митця. #вКМЦнапуфах ми поспілкувалися з художницею Ольгою Туше (Olga Tushe — експериментальна художниця, художниця-абстракціоністка). Вона розповіла про свій шлях у мистецтво та поділилася корисними порадами для молодих митців.

 

З чого усе почалося

Я малюю з дитинства. Але коли навчалася в художній школі, викладач мало часу приділяв навчанню, і відбив моє бажання малювати. Пізніше я вступила в архітектурний виш, потім працювала дизайнером, займалася керамікою, а зараз я експериментальна художниця. Не знаю, де б я зараз була, якби не пробувала щось нове і не експериментувала. Якщо я перестану це робити, напевно, я просто зупинюся. Нічого знати на майбутнє неможливо, потрібно пробувати і тоді ви знайдете щось своє.

Близько 3-ох років назад я зрозуміла, що те, чим я займаюся — не хобі, а професія. Коли усвідомила, що мої роботи, майстер-класи цікаві людям, і це вже не просто захоплення, а робота якій я повинна приділяти багато часу.

Пам’ятаю свій перший МК, на який прийшло всього двоє людей, моїх знайомих. Тоді я ще не знала, як себе правильно подати, як рекламувати себе. Зараз я знаю, як себе продавати і записи на МК прописані вже на місяць.

 

Про мистецтво і натхнення

В мистецтві завжди буде нестабільність. Не кидайте одразу свою роботу, намагайтеся поєднувати. І, коли буде більш-менш стабільний дохід, тоді перетворюйте хобі на професію.

Творчі люди знаходять натхнення у всьому, не можна виділити щось конкретне. Я постійно надихаюся і фільмами, книгами, природою і звичайним спілкування із людьми.

Я за те, щоб кожна людина усвідомила, що у неї є талант. Немає не талановитих людей. Головне, одразу не зациклюватися на результаті, а розслабитися і кайфувати від процесу, тоді і результат буде кращий.

 

Молодим художникам

Молодим художникам раджу розвивати соціальні мережі і заявляти там про себе. Також у ФБ є закрита група СільСоль, там можна виставляти і продавати свої роботи. Виставки на початкових етапах краще робити в кав’ярнях, локаціях магазинів, студіях, тощо. Не робіть їх у галереях, які беруть відсоток від продажу. Коли хочете монетизувати хобі, зверніть увагу чи є на це попит і тоді давайте пропозицію.

Не бійтеся виставляти свої роботи, фото і відео процесів створення у соціальні мережі та ви знайдете свою аудиторію. Все що робиться руками зараз дуже цінується. Якщо ви будете хоч щось робити, це обов’язково приведе вас до результату.

 

Як оцінювати свою роботу

1) Власні відчуття про вашу роботу. Хтось може оцінити роботу в 1000 доларів, а хтось не зможе оцінити в 100.

2) Ринкова вартість.

3) Ваш досвід: скільки років займаєтесь, які навчання проходите, як удосконалюєте свої вміння — від цього росте ціна.

4) Правильно порахувати собівартість роботи (матеріали) і помножити на відсоток, який ви хотіли б отримати за витрачений час.

 

Поради молоді

Головна порада — потрібно починати щось і пробувати. Ви нічого не втратите, якщо спробуєте. Але якщо не спробуєте, то втратите час.

Головне в житті, мати класне оточення, яке буде підтримувати і надихати вас. Не боятися експериментувати і пробувати. Чим раніше ви почнете пробувати, тим швидше усвідомите, що приносить вам дохід, радість і задоволення. Ніколи не зупинятися, навчатися, розвиватися.