#коротше_кажучи Ксенія Столбова

Підсумовуємо онлайн-зустріч з Ксенією Столбовою, CEO DAN IT EDUCATION у рубриці #коротше_кажучи. Минулого тижня ми говорили з експерткою про роботу в ІТ. Ксенія поділилася своїм досвідом та дала цінні поради для охочих почати свій шлях в ІТ.

 

Ксенія понад 8 років працювала операційним директором, але вже 3 роки вона CEO DAN IT EDUCATION. Експертка переконана, що кардинально змінити сферу діяльності можуть тільки ті, хто має велике бажання і достатньо мотивації до навчання і росту.

 

Що таке ІТ?

ІТ — це не лише програмування, це галузь, в якій працюють фахівці, що зайняті в розробці програмного продукту: дизайнери, бізнес-аналітики, тестувальники, проєктні менеджери, DevOps-и та ще багато інших фахівців.

 

В ІТ немає обмежень за віком чи статтю, у всіх рівні можливості та перспективи. Всі обмеження — це обмеження, які ми самі для себе створюємо.

 

Як потрапити в ІТ-сферу?

Щоб потрапити в ІТ перш за все потрібно визначити вимоги до вакансій. Це можна легко зробити на Dou.ua. Отримати первинну інформацію і спробувати навчитися та освоїти навички, щоб зрозуміти, наскільки вам це цікаво і чи зможете ви займатися цим щоденно.

 

Ключові навички для роботи у сфері ІТ:

– здатність співпрацювати з людьми та працювати в команді;

– креативність;

– гнучкість;

– здатність відстояти свою думку.

Це найважливіше для роботодавця, бо hard skills можна удосконалити. Головне, навчіться аналізувати що ви вмієте, що ви знаєте, і що вам потрібно додатково вивчити. І постійно навчайтеся. В ІТ сфері кожен день — щось нове, не можна залишатися на місці. Не лінуйтеся, пробуйте себе в роботі в команді, пробуйте себе в роботі над спільними проєктами, проявляйте свої лідерські якості та креативність і вчіть англійську. Зараз 70% роботодавців вимагають знання англійської на рівні не менше В2.

 

Що головне при роботі в ІТ?

Найголовніше при виборі сфери роботи в ІТ головне жага до роботи, а не склад розуму. Важливіше бажання вчитися і освоїти професію, без справжнього бажання ви не опануєте ніяку сферу. Просте розуміння того, що вам щось вдається, не завжди є показником того, що ви захочете займатися цим все життя.

 

ІТ галузь не терпить байдужості та простого розрахунку, потрібне бажання удосконалюватися і постійно працювати. Ті, хто приходить в ІТ виключно заради грошей — дуже швидко йде з неї. Ви не витримаєте навантажень роботи, якщо не будете любити цю справу.

 

Програмістам головне не обирати мову програмування від ступеня складності вивчення. Спочатку слід з’ясувати, яка мова програмування в чому застосовується, і чим ви хотіли б займатися, якщо створювати застосунки на мобільні телефони — це одне, писати програми — інше.

 

Відпочинок для роботи у цій галузі не менш важливий як розвиток. Зазвичай, ІТ спеціалісти проводять за комп’ютером не менше 8 годин, буває 10 чи 12. А відволіктися і відпочити допомагає хобі, захоплення, якими ІТ-ішники займаються так само серйозно і професійно як основною роботою: спорт, музика, благодійність.

 

Де навчатися?

Освіта в університеті — важлива, вона дає базу для освоєння професії. Та освоїти знання в галузі ІТ можна без технічної освіти, обравши напрями, наприклад, проєктний менеджмент, дизайн, маркетинг, копірайтинг — що не вимагає навіть гуманітарної освіти.

Теоретично ви можете освоїти два напрями в ІТ, але з часом ви зрозумієте, що не можна одночасно бути ідеальним дизайнером та ідеальним розробником, краще освоїти один напрям і прагнути до досконалості.

 

Основна вимога роботодавців — наявність практичного досвіду. Його можна отримати на стажуваннях, самостійно працювати чи проходити курси. Компанія завжди готова інвестувати у ріст і розвиток спеціалістів. Навчатися і розвиватися в ІТ необхідно на порталах, бо вся література — пережиток минулого, навіть те що було актуально вчора буде застарілим завтра.

 

Порада молоді

  1. Визначитися з напрямком, який вас цікавить, над чим ви готові працювати щоденно та опановувати цю професію, навчатися та отримати кваліфікацію.
  2. Пробувати себе в ІТ галузі, тому що це хороший і перспективний напрямок, який дозволяє вам ігнорувати будь-які обмеження.