IT-сфера в Україні

IT-сфера в Україні має великий потенціал, та є однією найперспективніших.

За даними DOU, станом на 2020 рік в українській ІТ-індустрії працювало понад 190 000 фахівців. З кожним роком ця індустрія приносить на 20-25% більше податків в українську скарбницю. І це неабиякий вклад у розвиток економіки України.

Експерти IT Ukraine Association прогнозують, що ринок IT в Україні зростатиме на 22–30% щороку. А кількість фахівців збільшиться удвічі до 2024. Та, попри те, що щорічно українські ВНЗ впускають понад 20 тисяч технічних спеціалістів, в Асоціації зазначають, що освітній напрям потребує ґрунтовного вдосконалення. Частково цю прогалину закривають спеціалізовані ІТ-курси та школи, створені самими ІТ-компаніями.

ІТ-сфера сьогодні — чи не найактуальніший напрямок для вибору професії. Але з чого почати, якщо інтерес до IT-індустрії з’явився вже після отримання вищої професійної освіти? Ми поспілкувалися зі спеціалістами, які прийшли до ІТ вже після університету. Читайте, надихайтеся та торуйте свій шлях до мети!

Влад, Mobile UX/UI Designer at Trinetix

Про особистий досвід

У дипломі вищого навчального закладу я «Спеціаліст з експлуатації газотурбінних установок на компресорних станціях». Звучить страшно:) Та за професію ніколи не працював. Майже одразу пішов в ІТ. Перша моя позиція у цій сфері була Business Developer. Спілкуючись з колегами, які на той момент вже були SOLID-дизайнерами, у мене потроху виникало бажання пов’язати своє життя з дизайном в ІТ. Я почав багато ресьорчити, потім знову ресьорчити і знайшов школу дизайну. Зараз я живу дизайном і відчуваю, що можу вирішувати технічні завдання в ІТ через їх візуалізації.

Про ІТ в Україні

Зараз ІТ сфера в Україні знаходиться в самому розквіті по працевлаштуванню. Але є деякі проблеми у комунікації між роботодавцем та потенційним працівником. Ця проблема часто виникає через невміння спеціалістів «продавати себе». Думаю, цьому потрібно навчати на стадії здобування професії.

З чого почати?

Якщо ви хочете працювати в ІТ спершу раджу розібратися у всіх можливих професіях, які доступні в цій сфері. Бо ІТ-спеціаліст це не просто той, хто розбирається в комп’ютерах;) Тут цілий спектр різних напрямів. А потім розвиватися, розвиватися і ще раз розвиватися.

 

Влад, Automation QA Engineer at OpenVPN

Про особистий досвід

В університеті я навчався на кафедрі “Авіа- та ракетобудування”. За спеціальністю не працював:) Зразу після закінчення університету я пішов в ІТ. Надихнувся прикладом свого однокласника, з яким навчався ще в молодших класах. Він став тестувальником в Apple (Ireland, Cork). Я теж захотів спробувати свої сили в ІТ і почав вивчати теорію. Потім зрозумів, чим саме хочу займатися. Далі було ще багато теорії та підготовка до екзаменів. Так я почав працювати в одній з ІТ-компаній у рідному місті.
Зараз працюю Automation QA Engineer в OpenVPN. Мені подобається свобода дій на цьому місці. Є можливість запроваджувати щось нове і корисне та розвиватися самому, виконуючи завдання, з якими раніше не працював. Звісно, є буденні моменти, які можуть вибити з колії, але від цього ніхто не застрахований:)

Про ІТ в Україні

Мені здається, Україна зараз знаходиться на досить високому рівні у питанні працевлаштування у сфері ІТ та можливості розвиватися. І ми цікаві для міжнародних замовників та інвесторів, у більшості через відносно невисоку вартість послуг. Тому часто з’являється можливість працювати у конкурентних проєктах, виконувати цікаві завдання і, відповідно, отримувати досить високу винагороду.

З чого почати?

Спочатку потрібно чітко розуміти для чого вам це потрібно. Якщо лише через гроші, тоді, можливо вам варто передумати і пошукати щось інше. Якщо ж у вас інакші наміри, — потрібно обрати що саме вас цікавить в ІТ. Визначтеся з переліком необхідних навичок та знань у сфері, яку ви обрали та навчатися. Шукайте різні онлайн-ком’юніті, ходіть на івенти про ІТ, спілкуйтеся з однодумцями і розвивайтеся. А щодо питання працевлаштування, раджу штурмувати ІТ-компанії та шукати “ту саму”, яка буде готова прийняти вас без комерційного досвіду.