Як встигнути до 35

Жити в різних країнах, займатися фрі дайвінгом, успішно вести два бізнеси та особистий блог. Про таке життя мріє багато молодих людей. А Єва Висоцька вже має все це. Їй 24 роки, зараз вона живе у Танзанії. Єва відкрила власну студію копірайтингу та Академію, де навчає інших закохувати людей у тексти.

У інтерв’ю КМЦ Єва розповіла про свій шлях до свого успіху та назвала головні правила для досягнення цілей.

 
Яку маєш освіту? Чи навчання в університеті допомогло пов’язати своє життя зі сферою діяльності?
Навчалася на журфаці в ЛНУ Франка.
Навчання в університеті допомогло зрозуміти, що так, я люблю писати та у мене це виходить.
І ні, я не хочу заробляти такі копійки в журналістиці.

Які взагалі були перші кроки до омріяної діяльності?
Дуже багато навчалася.
Спочатку була зайва впевненість після журфаку, що я вмію писати, тому рекламні тексти – це легко для мене. Але корона швидко впала після перших клієнтів, яким я не змогла дати результат від рекламних текстів. Саме тому почала проходити дуже багато курсів із копірайтингу, маркетингу. Дуже допомогла робота в агентстві. Там я зрозуміла, як працювати з клієнтами та склала собі портфоліо.

З якими ризиками доводиться стикатися?
Очікування клієнта VS Критерії оцінки тексту в професійній сфері. Хтось хоче дорого-багато і часто важко пояснити, що це вже не працює. У багатьох людей ще є уявлення про тексти із загальними фразами “ми робимо все для своїх клієнтів” та штампами “висока якість – доступна ціна”. Є ризик, що клієнт не оплатить другу частину. Але у моїй студії копірайтингу ми підписуємо договори, тому такого вже не буває.

Який етап найскладніший ?
На початку.
Це нормально, коли не виходить одразу, але важко себе переконати. Здається, що ти ні на що не здатен. Часто буває так, що довго не виходить і в момент, коли ти вже готовий здатися, приходить успіх. Не те, що б ти прокидаєшся відомим та багатим. Ні, просто це як сніжний ком – всі твої старання виходять назовні. Клієнти задоволені, хвалять, рекомендують тебе. Одразу таке просто неможливо. Тому потрібно працювати над своїм емоційним інтелектом.

Чи були моменти, коли хотілось все кинути ? Якщо так, то як вдалось зібратись і продовжити?
Ні, такого моменту не було. Я в дитинстві займалася спортивно-бальними танцями. Там ти або виходиш на паркет стільки разів, скільки треба для перемоги, або ти лузер. Я звикла перемагати. Мене так навчила мама. Тому я майже ніколи не здавалася.

Скільки часу знадобилося для того, щоб реалізувати себе?
Важко сказати, що таке реалізація себе. Мені завжди недостатньо, я завжди вважаю, що можу реалізувати себе краще. Я завжди на шляху. Але якщо говорити про час від моменту “я – нуль” до “я – успішний копірайтер і підприємець” – то, напевно, років 7.

Ти працюєш сама чи маєш команду?
Маю 2 команди: студія копірайтингу та онлайн-школа

Чи вплинув карантин на роботу та і на тебе загалом? Як саме?
Вплинув позитивно. Продажі виросли в обох бізнесах. Всім підприємцям потрібні були тексти, бо виходили в онлайн і реклама в інтернеті треба. І багато людей зі страху захотіли опанувати нову віддалену професію копірайтера.

Чим займаєшся ще?
Трошки блогер, веду найбільший українськомовний блог про копірайтинг. Живу в подорожах, зараз у Танзанії на місяць. Обожнюю фрі дайвінг (пірнання на затримці дихання), мій рекорд – 20 метрів.

Ким чи чим захоплюєшся?
Людьми, які говорять словами через рот. Таких мало. Бо більшості людей простіше промовчати, додумати, фантазувати зайве. Шаленію, коли хтось відверто каже, що йому не подобається, або чого хочеться. Це сміливо, це про впевненість в собі.

Хто для тебе є прикладом для наслідування?
Раніше моїми ідеалами були Марія Солодар, Дмитро Дубілет та Євген Черняк. Зараз ніхто, тому що перестала бачити в цьому сенс. Я отримала своє натхнення та мотивацію від цих людей. Саме тому я зараз тут, де є.

Назви ключові риси свого характеру, які допомагають досягати результатів.
Впевненість, легкість сприйняття поразок та спокій за будь-яких обставин. Ну, окрім радощів та стрибків від щастя, коли прийшла перемога якась)))

Як стати кращою версією себе з власного досвіду?
Не слухати інших та мати свій стрижень. Не оцінювати інших людей, а сканувати їхні наміри.

Що для тебе є найкращою мотивацією?
Скажу чесно: погоджуюся з тим, що зовнішня мотивація найкраще працює і на мене. Нещодавно зрозуміла, як насправді мало мені треба грошей для життя. Тому якісь артефакти типу Тесли (як це було раніше) чи модних шмоток перестали мене мотивувати.

Що допомагає працювати ефективніше і все встигати?
Не відволікатися. Сіла працювати – то працюй, не відкривай інсту чи не гугли, яка глибина Маріанського жолобу. Але дуже важливо робити паузи та вправи між роботою. А то я люблю сісти за ноут і 4 години дивитися на екран і стукати по клавіатурі.

Які три слова якнайкраще характеризують шлях до успіху?
Віра, ціль, винагорода.

Що б ти могла порадити молоді, яка прагне досягти успіху?
Якщо говоримо про покоління Z, то об’єктивно оцінювати свої можливості та думати, яку вигоду даси тим, у кого просиш гроші або допомогу :)