Як тренувати пам’ять ? Ефективні методики для швидкого і легкого запам’ятовування

Хороша пам’ять – це один з найефективніших скілів для навчання, та й взагалі щоденної рутини. Усі ми опинялися в ситуації, коли не могли знайти потрібну річ, забували ім’я знайомого чи важливу інформацію на екзамені. Нас ніколи не навчали розвивати природні навички, такі як пам’ять.

На прикладі книги «Безмежна пам’ять» Кевіна Хорслі, ми розберемося як взагалі працює наш мозок та що робити коли вас постійно порівнюють із золотою рибкою через забудькуватість.

Автор книги, Кевін Хорслі – є міжнародним гросмейстером пам’яті (може запам’ятати 10 000 цифр числа «пі»), однак у дитинстві він ледве закінчив школу через діагноз дислексії (проблема неврологічного характеру у складності читати та писати). Після закінчення школи він вирішив вивчити роботу мозку та став на шлях самовдосконалення. 25 років Кевін Хорслі аналізував розум та пам’ять, в результаті чого створив ефективні методики запам’ятовування.

Отже, в чому їх суть?

1)    Пам’ять = увага. Кевін переконаний, що «поганої пам’яті» просто не існує. Для того, щоб зберегти у мозку цінну інформацію потрібно звернути на неї свою увагу. Зосередьтеся та залучіть усі органи чуття: слух, зір, дотик, смак та запах, навіть коли справа стосується ключів, які ви постійно втрачаєте. Будьте креативними!

2)    Оживіть інформацію. Дуже важко запам’ятати відверто нудну та «плоску» інформацію. Однак, ви можете перетворити її на фільм, вигадати історію та здивувати власний мозок. Так, наприклад, радять вивчати вірші дітям, уявляючи візуальний ряд до кожного нового рядку поезії.

3)    Важлива періодичність. Наш мозок, влаштований так, що зберігає інформацію яка періодично використовується (отже є важливою), іншу ж він переносить у короткострокову пам’ять звідки та з часом зникає. Тож дуже важливо повторювати вивчене.

4) Багатозадачність – це міф. Кевін щиро вважає, що проблеми із запам’ятовуванням у сучасного покоління виникають через соціальні медіа, що продукують неймовірну кількість різної інформації. Тож, сфокусувавшись на чомусь одному, нам легше залишити це у голові.

5) Самодисципліна. Тренування інтелектуальних здібностей, це теж саме, що і фізичне тренування. Необхідно прикласти трохи зусиль, щоб удосконалити себе, дотримуючись дисципліни та режиму.