Як побудувати здорові стосунки

“Ми хочемо, щоб наша дитина була здоровою і щасливою і все для цього робимо!”👨‍👩‍👦
 
*5 хвилин потому – сварка у сусідній кімнаті, биття посуду і сльози.
Часто батьки, займаючись вихованням своєї дитини та іншими справами, забувають про те, що потрібно підтримувати стосунки одне з одним. А не варто, бо саме здорові стосунки між батьками є запорукою ментального здоров’я дитини і її щасливого майбутнього.
 
👉🏼Що взагалі означає вислів “здорові стосунки”?
Ще у 2017 році видання The Huffingtonpost (https://cutt.ly/SkWZcjZ) провело опитування серед психологів на тему здорових стосунків. Експерти назвали 7 головних ознак, які вказують на те, що стосунки у парі будуються правильно.
 
1. Ви можете посміятися з себе чи з партнера. Без жодного негативного підтексу, щиро та відкрито.
2. Ви щодня проявляєте свою любов.
3. Дивитеся в одному напрямку і маєте спільні цінності.
4. Ви не даєте своєму партнерові чи партнерці підстав для підозр. Навіть, якщо вам здається, що щось не так, ви це обговорюєте, а не звинувачуєте.
5. Не ведете рахунок. Щиро і з почуття любові робите щось одне для одного, не очікуючи натомість нічого.
6. Разом вирішуєте проблеми, замість того щоб їх уникати.
7. Кожен з вас бере відповідальність за свої вчинки.
 
Щоб досягти балансу в стосунках і збудувати міцні взаємини, пара повинна дотримуватися партнерства. Психолог, сертифікований гештальт-терапевт, співавтор психологічного кіноклубу Twin Peaks Ілля Полудьонний в інтерв’ю The Village (https://cutt.ly/ekWL7od) зазначив, що партнерство у стосунках починається з моменту, коли в парі виникають домовленості. Бути гнучкими і могти змінювати умови – це теж партнерство. Психологиня та сімейна консультантка Ніна Давидова говорить, що у партнерстві ми можемо поступитися одне одному та ніколи не ігноруємо свого партнера чи свою партнерку. Головне, що парі потрібно аби досягнути таких стосунків – вміння домовлятися і чути одне одного.