Форми здобуття вищої освіти

“Хочу вчитись, як закордоном! Обирати тільки ті предмети, які подобаються!”
 
Це слова кожного третього студента українського вишу – цікаво, скільки молодих людей обрали б вищу математику?🤔
 
Система навчання в ДВНЗ України – дуже гостре питання серед студентів. Їх ваблять практики навчання колег з Лотарингії та Тоскани, Оксфорду та Сорбонни, де побажання студента та комфортні умови для навчання – пріоритет.
 
Однак відповідно до ЗУ “Про вищу освіту” “закордонна” освітня мрія може стати реальністю! Студент ДВНЗ має право на “вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти. При цьому здобувачі певного рівня вищої освіти мають право вибирати навчальні дисципліни, що пропонуються для інших рівнів вищої освіти, за погодженням з керівником відповідного факультету чи підрозділу”. Знали про це?
 
Крім вибору предметів, для кращої адаптації студентів та покращення атмосфери в колективі, який вчитиметься пліч-о-пліч протягом 4 років (мінімум) в європейських університетах перша пара кожного навчального семестру починається з … тімбілдингу! Так-так, вони викручують один одному руки в колі, будують з соломинок конструкції в групі тощо🤝
 
Але найбільш естетичне, що відбувається в студентському житті молоді Європи – це підготовка в бібліотеках. Ох, відчуваєте цей запах тисячі історій? Хоч в епоху діджитал про книги частенько забувають, все ж атмосфера в бібліотеках дозволяє не відволікатись на зайве, знаходити однодумців та мати доступ до будь-якої інформації на відстані витягнутої руки.
 
🧐А що вам подобається в українських університетах?