Фінансова грамотність сьогодні – стабільне фінансове завтра

Пам’ятаєте як у дитинстві ми думали, що листочки на деревах – це гроші?  Та потім виросли й усвідомили, що вони, на жаль, на деревах не ростуть. А для того, щоб їх заробити, потрібно багато й старанно працювати.

Уявімо, що існує така собі людина на ім’я Ікс. Ікс записав PIN-код від банківської карти на самій карті, щоб не забути. Він зловживає кредитами бо часто стає жертвою фінансових схем умільців на базарі. Саме тому частенько живе у боргах, а про планування бюджету навіть нічого й не чув. Гроші, які Іксу дивним чином вдається заощадити він тримає під матрацом. Бо переконаний – зберігати гроші в банку невигідно і небезпечно.

Закликаємо вас не бути як Ікс та навчатися фінансовій грамотності!

Здавалося б, для чого взагалі підвищувати рівень фінансової грамотності? Адже, якщо вмієш рахувати гроші, то ти вже на коні!

Усе просто! Знання та навички дозволять вам приймати вигідні фінансові рішення та захистять від фінансових ризиків і непередбачуваних ситуацій, як у випадку з Іксом. До того ж чим освіченіше населення у фінансових питаннях, тим вищий рівень економічного розвитку та добробуту всієї нації.

За даними дослідження USAID 2019 року (https://cutt.ly/ang5PsA), Україна разом з Польщею посіли останні місця серед 30 країн у рейтингу фінансової грамотності населення. Юлія Вітка, заступниця керівника проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору», радить перевірити рівень фінансової грамотності, відповівши на 5 питань:

🔺 Що таке інфляція?

🔺 Чим відрізняються прості та складні відсотки?

🔺 Як правильно порахувати відсоток від суми?

🔺 Що таке реальна процентна ставка за кредитом?

🔺 Куди звертатися, якщо мої фінансові права порушили?

Якщо хоча б на одне питання вам складно відповісти, то навчальні матеріали, які підібрала КМЦешка стануть вам у пригоді.

Щоб прокачати свої скіли у фінансові грамотності радимо переглянути:

  • Освітній вебсеріал від МОН та «Mastercard» «Школа платіжної грамотності».
  • Освітній серіал «Фінансова грамотність для підприємців» на платформі «Дія.Бізнес».
  • Онлайн-курс «Фінансова грамотність» на платформі «Impactorium».
  • Відеокурс «Просто про гроші» від банку «ПУМБ» і навчальної онлайн-платформи «Prometheus».
  • Освітній серіал «Дружні цифрові фінанси» від Міністерства цифрової трансформації України, НБУ та «Ощадбанку».

Підвищення фінансової грамотності – постійний процес, адже досконалості немає меж. Розвивайтеся, вчіться, заробляйте, накопичуйте та витрачайте гроші завжди з розумом!

А на додачу ловіть 5 безплатних застосунків для поліпшення рівня фінансової грамотності:

  • «World of Money»,
  • «RoosterMoney»,
  • «Investmate»,
  • «Zogo»,
  • «Penny».