День української писемності та мови

9 листопада наша держава відзначає День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування Нестора-літописця, що з нього дослідники вважають і розпочалася писемна українська мова.
 
Нашій мові випала не проста доля, ще дитиною вона потрапила у неволю Московської держави, зовсім юною терпіла переслідування та заборони Російської імперії, зазнала найжорстокіших обмежень СРСР у молодості, проте не здалася та будучи дорослою і зрілою продовжує боротьбу за існування української держави.
 
«Повернення українців до своєї рідної мови виявляється одним з найбільш важливих інструментів будівництва незалежної України і справжнісіньким могильним каменем для людиноненависницької імперії, яка ніяк не хоче вмирати. Ось чому з цією мовою боролися, коли рішення ухвалювалися у Санкт-Петербурзі. Ось чому займалися русифікацією, коли рішення приймалися в Москві. І ось чому ця мова стала попелюшкою у власній країні, коли рішення почали ухвалювати в Києві», – наголошує журналіст Віталій Портников.
 
Мова – це невидима нитка, що пов‘язує всіх українців, наша зброя, наша люлька миру, багатюща скарбниця мудрості і наша душа, яка дозволяє нам не лише любити, а й кохати💙💛
 
Наше завдання – берегти, шанувати і щиро любити нашу багату та сильну українську мову.