9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови

Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови✍🏻

В рамках рубрики #ЧиЗналиВиЦеПроУкраїни ми розповімо про історію свята та важливість української мови.

Мова є важливим ідентифікатором, яка відрізняє націю від інших народів, саме тому так важливо знати рідну мову, адже Василь Рильський писав:

«‎Мова — духовне багатство народу» 

Сучасні події переконали кожного у важливості володіння українською мовою. 25 років тому було започатковане свято на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Варто зазначити, що наша мова походить від єдиного праслов’янського кореня, а не від міфічної давньоруської, яка нібито ділиться на три мови – українську, білоруську та російську. Формування української мови почалося в VI ст. і тривала до XVI ст.

Вважається, що перші українські слова записав Візантійський історик Пріск Панікійський у 448-у році н.е. – «мед» і «страва». А у 1187 році У Київському літописі використовують топонім «Україна» для позначення частини земель нашої сучасної держави.
На жаль, потім українська мова почала зазнавати утисків, а саме у 1627 році наказом московського царя вперше було спалено книги, надруковані в Україні. Петро I продовжив утиск й у 1720 році заборонив книгодрукування українською мовою. Але вже у 1798 році було видано перші три частини “Енеїди” Котляревського й українська мова потрохи відроджувалась.

Чому День української писемності та мови святкують саме сьогодні?
Дата припадає на важливе православне свято – день вшанування пам’яті Нестора Літописця. Дослідники вважають, що писемна українська мова починається з його праці.

Друзі, вивчайте історію Україні, популяризуйте українські традиції та вдосконалюйте українську мову та пам’ятайте, що «Мова – то серце народу: гине мова – гине народ»💙💛