Медіаграмотність: як провести інформаційну ревізію

Медіаграмотність: як провести інформаційну ревізію

Щодня кожен українець починає та закінчує день однаково: перевіряє новини… Але як серед інформаційного хаосу знайти потрібну інформацію? Які джерела надійні? Кому довіряти? 🤔

Проведіть інформаційну ревізію❗️

Як це зробити?⤵️


🔸Перевірте інформаційні джерела, які ви постійно читаєте. Сьогодні існує досить багато пропагандистських каналів, які фінансуються країною-агресором. Їм не можна довіряти, адже вони поширюють дезінформацію. Список заборонених каналів можна побачити на ресурсах Центру протидії дезінформації.

🔸Невірогідне джерело можна виявити, використовуючи основні правила перевірки інформації й критичне мислення.

🔸Використовуйте оптимальну кількість інформаційних джерел. Не потрібно підписуватися на усі пабліки та читати все, адже це може призвести до інформаційного перенасичення.

🔸Для отримання оперативної та правдивої інформації відстежуйте державні офіційні сторінки, які мають верифікацію («синю пташку» біля назви).

🔸Переважно усі довіряють рідним, друзям та колегам, але ми рекомендуємо також перевіряти інформацію, яку вони поширюють.

🔸Перевіряйте нові джерела. Якщо інформаційне повідомлення має емоційний заголовок й відсутнє посилання на джерело, то ймовірніше всього — це фейк. Також досліджуйте інформаційні джерела, які протидіють дезінформації й розвінчують фейки, наприклад такі незалежні медіа: Детектор Медіа, Інститут масової інформації, Stop Fake або державні: Центр протидії дезінформації, проєкт «Фільтр».

Будьте медіаграмотними😎