Шахрайська вакансія: 5 ознак

Шахрайська вакансія: 5 ознак

Як відрізнити реальну вакансію від фальшивої й не потрапити до пасток? Приготували топ порад на що потрібно звертати увагу👇🏻

❌Пройти “навчання” і заплатити за нього

Зазвичай вакансія розкривається на етапі співбесіди/листування з представником компанії. Після відгуку на вакансію кандидату телефоном, по скайпу чи в інший спосіб розповідають про організацію, обов’язки й на завершення нав’язливо просять оплатити вартість навчальних матеріалів, які начебто потім окупляться. Аргументуючи це тим, що у свій розвиток та навчання потрібно вкладатися. Це і є пастка!

❌Небажання обговорювати вакансію без особистої зустрічі

Це зумовлено тим, що роботодавець не цінує ваш час. Він не хоче виділити вам трохи часу, щоби відповісти на кілька запитань, але при цьому пропонує приїхати до його офісу. В більшості випадків це буде групова співбесіда, на якій всіх одночасно тестуватимуть або запропонують покупку певних товарів чи послуг.

❌Нікому не віддавайте свої документи

Небезпечно, коли вас просять надіслати скани ваших документів – паспорта або ІПН. Шахраї можуть потім використовувати їх для оформлення кредитів або просто злити у вільний доступ в мережі. Надсилайте копії документів тільки після ретельної обробки даних про фірму, в яку влаштовуєтеся на роботу.

❌Не варто вірити «солодким» обіцянкам

Якщо компанія обіцяє «золоті гори», але не цікавиться вашим досвідом, найімовірніше, це обман. Коли гарантують високий заробіток, не висувають ніяких вимог до кандидата, акцентують на нічогонеробленні — тобто пропонують непропорційно високу грошову винагороду за просту працю це 100% шахраї. Типові слова-тригери в таких вакансіях: «легка робота», «високий дохід», «робота з дому», «вільний графік», «впоратися може кожний» тощо.

❌Відсутність контактної інформації

Якщо в оголошенні про вакансію відсутня контактна інформація — це насторожує. Шахраї зазвичай просять вести зв’язок через месенджери (вайбер, телеграм). Компаніям, які зацікавлені в законній співпраці приховувати нічого – у вакансії ви знайдете і телефон, і електронну адресу, і посилання на сайт компанії або її сторінку у соцмережі.