Емоційне переїдання: як розпізнати та уникнути

Емоційне переїдання: як розпізнати та уникнути

А у вас буває так, що виникає сильне бажання їсти, незалежно від того голодні ви чи ні? Або вас переповнюють емоції, а в цей час з’являється сильне бажання щось поїсти. Знайомо? Це стан емоційного переїдання.

Які ознаки емоційного переїдання та як протидіяти?

Емоційне переїдання – це варіант заглушення незручних та небажаних емоції. Їжа підвищує в організмі рівень дофаміну (гормону задоволення) та допомагає забути про негативні емоції.

Симптоми емоційного голоду:

Відчуття голоду виникає раптово і навіть після основного приймання їжі

Супроводжується бажанням негайно з’їсти щось некорисне, солодке чи жирне

Важко контролювати свої дії

Що робити, щоб зменшити емоційне переїдання?

• Використовуйте правило 15 хвилин. Якщо у вас виникло щось похрумати, перемкніть свою увагу хоча б на 15 хв – перегляньте відео або поговоріть з друзями.

• Відчуття “хочу щось, а не знаю що”. Скоріше за все ви не хочете їсти, а у вас виникає бажання відчути сам процес. У такому випадку намагайтеся вживати корисні продукти: фрукти, овочі, корисні солодощі, а не фастфуд або солодку газовану воду.

• Не можна зовсім відмовлятися від їжі та голодувати. Дотримуйтесь режиму харчування та кількості приймання їжі. За бажанням рекомендуємо звернутися до кваліфікованого спеціаліста нутриціолога, який сформує для вас індивідуальне харчування.

• Часто ми просто “заїдаємо” стрес, ніби-то приглушуючи негативні відчуття. Але це зовсім не так! Спробуйте відчувати й переживати емоції, не ігноруйте їх, аналізуйте та вчіться розбиратися у собі.