Мистецтво спілкування: 6 головних правил

Мистецтво спілкування: 6 головних правил

Хто з нас не любить поспілкуватися у гарній компанії? Спілкування – це невіддільна частина нашого життя. Але в житті ми спілкуємося з різними людьми у різних ситуаціях і тут не обійтися без уміння знаходити спільну мову будь з ким. Мистецтво спілкування – це комунікабельність людини, вміння долати перешкоди у розмові та не загострювати конфлікти.

Тож якщо хочеш оволодіти навичкою ефективного спілкування, використовуй наші поради для кращої комунікації:

1. Пам`ятай про доброзичливість. Ти не повинен переносити на інших свій поганий настрій та негативні емоції.

2. Не говори занадто багато, дай можливість співрозмовнику сказати свою точку зору та підтримати діалог.

3. Говори повільно та без зайвих емоцій. Намагайся навіть у суперечці не використовувати емоції.

4.  Пам’ятай правило 60/40: 60% спілкування  – слухай та чуй співрозмовника, а  40% розповідай сам.

5.  Намагайся говорити на теми, які цікаві не лише тобі. Якщо ти будеш занадто довго говорити на одну тему, яка не зовсім цікава твоєму співрозмовнику,  то такий діалог швидко закінчиться.

6.  Пам’ятай  про норми етикету. Ніколи не звертайся на «ти» до незнайомої людини,  не забувай про привітання та прощання і, звісно, чарівні слова (дякую, будь ласка)

Використовуй також секрети великих людей про мистецтво спілкування :

Девізом Авраама Лінкольна були слова: «Не судіть, і не судимі будете». Лінкольн на своєму гіркому досвіді знав, що різка критика ні до чого не призводить. Все, що він робив — це писав своїм підлеглим листи, повні відчаю, гніву і роздратування. Але вони ніколи не відправлялися адресату, залишаючись лежати в ящиках. 

Якщо у тебе є проблема із запам’ятовуванням імен, то використовуй спосіб Наполеона III. Коли погано почув ім’я він ввічливо перепитував. Якщо ім’я було незвичайним, він завжди запитував: «Як пишеться Ваше ім’я?». Під час спілкування Наполеон III кілька разів вимовляв його ім’я, намагаючись зв’язати з якою-небудь характерною особливістю людини. Після розмови він записував ім’я на аркуші паперу, зосереджено вдивлявся в нього, запам’ятовуючи в пам’яті, а потім рвав листок. Таким чином,  він досягав того, що зорова і слухова пам’ять надовго зберігали потрібне йому ім’я.

 Якщо ти любиш сперечатися  та наполегливо доводити свою точку зору, так само як Бенджамін Франклін,  то прислухайся до його поради. Якось йому дали зрозуміти, що наполегливо переконувати інших у своїй правоті виглядає не гарно та слухати це просто нестерпно.  Франклін взяв собі за правило утримуватися від прямих і категоричних заперечень, заборонив собі вживати слова «звичайно», «безсумнівно», «однозначно», замінивши їх на: «уявляю собі», «припускаю», «вважаю». Таким чином, інші не сприймали його так категорично і навіть почали прислухуватись.

Почни читати книги про вміння спілкуватись. Рекомендуємо наступну літературу:

 «Як знайти спільну мову. Впевненість і харизма при спілкуванні з особистостями різного типу» (Кетрін Стотхарт)

  «Як розмовляти будь з ким, будь-коли та будь-де. Секрети успішного спілкування» (Ларрі Кінг, Білл Ґілберт)

 «Говорити легко та невимушено. Як стати приємним співрозмовником» (Керол Флемінґ)

Спілкування має приносити користь та бути цікавим не тільки тобі, але й співрозмовнику. Тому пам’ятай, що між тобою і твоїми друзями, колегами, рідними повинен бути діалог, а не монолог.