Що таке soft skills

Що таке soft skills

Тенденції на ринку праці в майбутньому визначатимуть дві навички — soft skills та критичне мислення.

Ми розповімо що таке Soft Skills і чому це важливо👇🏼

У простій моделі професійних компетенцій навички поділяють на soft skills (гнучкі) та hard skills (жорсткі).

Soft skills – це надпрофесійні навички, які допомагають вирішувати життєві завдання та працювати з іншими людьми.

Незалежно від спеціальності вам знадобляться хоч кілька «гнучких навичок». Щоб досягти успіху на роботі, потрібно вміти добре ладнати з колегами, клієнтами, менеджерами та начальниками. Soft skills не можна навчитися на тренінгу чи курсі, вони закладаються у дитинстві та розвиваються протягом усього життя. Тому роботодавці особливо цінують людей, у яких добре розвинені. Soft skills корисні у будь-яких сферах, формуються у дитинстві та пов’язані з емоційним інтелектом.

Hard skills – вузькі професійні навички, які потрібні для вирішення конкретних завдань у повсякденній роботі.

🤔Наприклад, для дизайнера «жорсткими навичками» будуть володіння графічними редакторами, а для тесляра – вміння поводитися з електролобзиком. Жорсткі навички можна опанувати за кілька тижнів, а їх ефективність виміряти. Hard skills потрібні під конкретні завдання, формуються у процесі навчання та засновані на технічних знаннях.

Вчені з Гарварду, Стенфорду та Фонду Карнегі з’ясували, що «гнучкі навички» — це 85% успіху людини у професії, жорсткі становлять лише 15%.

У 2017 році Google провела внутрішнє дослідження, щоб визначити найпродуктивніші команди усередині компанії. Дослідники виявили, що їхніми найкращими командами були змішані групи співробітників із сильними «гнучкими навичками». Подальші дослідження показали, що на успіх роботи вплинули розвинені навички комунікації, емпатії й лідерства.

Гнучкі та жорсткі навички повинні доповнювати один одного, щоб вирішувати завдання різної складності. Наприклад, графічному дизайнеру буде корисно освоїти soft skills: спілкування, креативне мислення, емпатію та hard skills: володіння Adobe Photoshop, Sketch, Figma.

А як розвивати soft skills та де використовувати й прокачувати ти дізнаєшся наступного разу… 😉