Корисні фінансові звички

Корисні фінансові звички
Імпульсивні покупки, «нуль» на рахунку, відсутність фінансової подушки..це все про вас? Тоді ця добірка точно вам знадобиться 😉
 
Ділимося корисними звичками, які допоможуть навести лад у фінансах 💴
 
🔹У вас мають бути фінансові цілі: короткострокові (на найближчий рік або півроку), середньострокові (на найближчі 2–4 роки) та довгострокові (від 5 років і далі).
🔹Контролюйте витрати та розподіляйте бюджет. В ідеалі користуйтеся правилом 50/20/30: 50% — витрати на їжу, транспорт, послуги ЖКГ, ліки; 20% — заощадження та вклади; 30% — разові покупки та розваги, як-то музеї, шопінг, кафе та ресторани.
🔹Позбавляйтеся шкідливих фінансових звичок: кава вранці, поживні батончики протягом дня або доставка їжі.
🔹Користуйтеся правилом 10 секунд: якщо побачили свою раптову мрію, то зупиніться на 10 секунд. Зазвичай цього часу достатньо, щоб імпульс минув.
🔹Відкладайте 10% доходу на фінансову подушку.
🔹Обчислюйте свій реальний заробіток та порівнюйте вартість покупки з вартістю своєї робочої години.
🔹Постійно шукайте способи підвищення своїх доходів. Крім відкриття депозиту, є й інші варіанти збільшити пасивний дохід: валютні операції, інвестиції, нерухомість.
🔹Не ходіть до крамниць та супермаркетів, якщо розумієте, що хочете їсти. Як стверджує Елісон Цзін Сюй, голодний шлунок може спонукати нас до будь-яких дій, у тому числі імпульсних покупок у нехарчовому сегменті.
🔹Не заощаджуйте на дійсно важливих речах. Можна купити бракований холодильник зі знижкою, який зламається за рік. А можна накопичити кошти та придбати більш якісний холодильник.
 
Пам’ятайте, що багатий не той, хто багато заробляє, а той, хто мало витрачає 😎