Рубрика “Психологія у фактах”

Рубрика “Психологія у фактах”
Стрибнути вище голови, зробити роботу ще краще, отримати максимальний результат. Якщо впізнаєте себе в цьому описі, то у вас синдром відмінника 🙃
 
Коли ми прагнемо до ідеалу, то зациклюємося на результаті, тяжко переживаємо невдачі, критику та недосконалість інших. І якщо люди з синдромом відмінника досягають успіху, то цей успіх обходиться їм надто дорого.
 
Тому розповідаємо, як позбутися синдрому відмінника 😎
 
📌Причини появи синдрому відмінника:
1. Брак любові, уваги та турботи з боку батьків;
2. Високі вимоги батьків до дитини;
3. Батьки не хвалять дитину, лише лають і критикують;
4. Порівняння дитини з іншими дітьми;
5. Нереалізовані бажання батьків.
 
📌Ознаки синдрому відмінника:
– Ти прагнеш похвали. Відмінники намагаються виконати роботу ідеально, щоб їх цінували та ставили у приклад.
– Болюче ставлення до критики. Відмінники не вміють сприймати критику — вони ж найкращі.
– Перфекціонізм у будь-якій діяльності: навчанні, спорті, романтичних стосунках і дружбі. Відмінники не усвідомлюють, що неможливо скрізь бути на висоті.
– Страх зробити помилку, адже це може призвести до критики, глузування та самопоїдання.
– Заздрість чужим успіхам. Перша думка, яка тобі приходить, це «Чому вони, а не я».
 
📌Як позбутися синдрому відмінника?
а) Слідкуй за внутрішнім критиком. В процесі роботи намагайся помічати, коли в діяльність включається перфекціонізм. Лови себе у цей момент, аналізуй ситуацію та працюй над своїм ставленням.
б) Полюби сам процес роботи. Намагайся зробити його більш захоплюючим, щоб виконувати роботу не через силу, а із задоволенням.
в) Перестань порівнювати себе з іншими. Краще порівнювати себе в минулому із собою у теперішньому. Подумай про те, яких успіхів вдалося досягти та з якими перешкодами впоратися.
г) Розвивай гнучкість мислення. Відмінники дуже категоричні: в них або все чорне, або біле. Намагайся у всьому знаходити золоту середину — виділяй плюси та мінуси у будь-якій ситуації. Спробуй зрозуміти, що з виділеного для тебе є найважливішим.