Рубрика “Психологія у фактах”

Рубрика “Психологія у фактах”

Що робити, якщо ви високочутлива людина? Високочутливих людей можуть називати дивними та інтравертними. Їх вважають надто затиснутими, емоційними та вразливими. Вони постійно чують в свій бік, що « їм треба бути простішими», «зібратися» та «не драматизувати».

Якщо це про вас, то все гаразд — просто ви маєте високу чутливість. Мозок високочутливих людей приймає більше сенсорних сигналів і перевантажується, намагаючись їх обробити.

Для того, щоб визначити, чи є ви високочутливою людиною, пройдіть тест Елейн Ейрон (просто загугліть і зайдіть по одному з перших посилань).

Ми ж зараз поділимося порадами з «виживання», що знадобляться високочутливим людям.

1. Ведіть здоровий спосіб життя: дотримуйтеся режиму сну, здорового харчування та регулярних прогулянок.

2. Визначте час, коли вам легше справлятися з навантаженням, і, за можливості, плануйте важкі завдання на цей час.

3. Мінімізуйте джерела роздратування: влаштуйте зручне місце вдома та на роботі, приберіть яскраве світло, знижуйте гучність музики та навколишнього шуму (допоможуть беруші та шумоподавляючі навушники).

4. Обирайте зручний одяг.

5. Закладайте трохи більше часу на поїздки, щоб прибути на місце заздалегідь та встигнути адаптуватися до нової обстановки.

6. Навчіться розслаблятися. Це може бути прогулянка, хвилина наодинці з собою. Знайдіть ті речі, які допоможуть впоратися з навантаженням.

7. Зберігайте близькі стосунки з друзями, особливо з тими, хто може зрозуміти та прийняти вашу чутливість. Вони будуть надійним тилом, де ви зможете бути собою, не витрачаючи час на пояснення та виправдання. Довіра та взаєморозуміння допомагають спілкуватися на будь-які теми, обговорювати особисті питання без страху не бути почутим.

Головне — любіть себе та приймайте свої особливості!