Рубрика “Психологія у фактах”

Рубрика “Психологія у фактах”

Як будувати здорові стосунки?

«Він аб’юзер», «Вона мене не розуміє» — типові фрази для тих, хто у деструктивних стосунках. Та секрет успішних пар полягає у постійній роботі над собою обох сторін. Ми підготували для вас 9 рекомендацій, які допоможуть у цій справі.

1. Довіряйте. Не варто свідомо очікувати каверзи від людини, з якою ви зближуєтеся. Звичайно, іноді буває важко позбутися негативного досвіду та почати беззастережно вірити новій людині у вашому житті. Якщо біль від старих зрад та розчарувань заважає вам будувати стосунки з чистого аркуша, то пропрацюйте це питання з психологом.
2. Поважайте. Знаходьте час, щоб свідомо висловити свою повагу людям, які оточують вас — це дозволяє їм відчувати свою значущість та унікальність. Повага – це також про вміння уважно вислухати партнера, демонструючи йому свою залученість та інтерес.
3. Приділяйте час своєму партнеру. При цьому важливо брати до уваги якість проведеного часу. В цей момент ви повинні бути цілком і повністю сконцентровані на своєму партнерові, його словах, діях та почуттях, не відволікаючись на сторонні турботи. Краще приділяти близькій людині кілька хвилин щодня, ніж жити в одній квартирі як сусіди.
4. Робіть компліменти та кажіть «дякую». Віра в краще в людях зазвичай допомагає виявити найліпші їхні сторони. Коли ви висловлюєте вдячність іншій людині за те, що вона для вас робить, вона почувається краще і хоче дарувати вам ще більше приємних емоцій.
5. Підвищуйте цінність партнера. Як це зробити? Наприклад, за допомогою доброго та підбадьорюючого слова або теплих та щирих обіймів. Повага до коханої людини є одним із найсильніших факторів, що визначають задоволеність стосунками.
6. Визнавайте помилки та навчіться пробачати. Люди далекі від ідеалу і як би ми не намагалися завжди чинити правильно, всі можуть робити помилки. Якщо ви припустилися помилки, то визнайте це. Напад та звинувачення ніколи не покращать відносини. Вмійте прощати та відпускати образи. Тоді житимете з меншим стресом і отримуватимете від життя більше задоволення.
7. Говоріть відкрито. Часто люди можуть ображатися на те, що їхні партнери не вгадують думки, бажання і почуття. Можливість говорити відкрито передбачає, що ви зможете чесно і при цьому коректно озвучувати свої очікування. Цей принцип працює і у зворотному порядку. Не варто додумувати за іншу людину. Якщо вам здається, що вашого партнера щось турбує і він, наприклад, змінив до вас відношення, не накручуйте себе, а прямо і відкрито запитайте про це. Тільки він зможе розвіяти чи підтвердити ваші сумніви.
8. Додавайте різноманітності. Рутина — головний ворог романтики. Щоб цього не сталося, додавайте різноманітність у свій звичний розпорядок. Влаштовуйте несподівані сюрпризи, запрошуйте партнера на побачення, знайдіть спільне хобі або відвідуйте регулярно нові та цікаві місця. Подорожуйте, заводьте знайомства, розвивайтеся та діліться враженнями.
9. Почніть із себе. Подібне притягує подібне. Пам’ятайте про це, коли вкотре захочете поскаржитися на свого партнера або звинуватити його в чомусь. Найчастіше ваші близькі люди —це відображення вас самих. Стосунки не повинні закривати порожнечу в душі та рятувати від самотності. Коли ви починаєте зустрічатися з іншою людиною і хочете врятуватися від туги, вирішити внутрішні проблеми, то ризикуєте потрапити у залежні стосунки. Тільки ставши самодостатньою і гармонійною особистістю, якій цілком комфортно наодинці, ви зможете знайти таку ж цілісну людину і створити з нею здоровий союз.

Звичайно це далеко не повний список рекомендацій, які можна дати людям для побудови здорових стосунків. Немає межі досконалості, а секрет міцних стосунків полягає у постійній роботі над ними. При цьому важливо, щоб все, що ви змінюєте, було щирим і йшло від серця.

Бажаємо удачі та взаємного кохання!