Рубрика “Психологія у фактах”

Рубрика “Психологія у фактах”

Що робити, якщо набридла робота?

Якось Всесвітня організація охорони здоров’я провела глобальне дослідження синдрому емоційного вигорання. За даними організації, від 30 до 90% людей, які мають стабільну роботу, схильні до формування такого синдрому. В особливій групі ризику — працівники кримінально-виконавчої системи, сфери освіти та медичний персонал.
Що ж робити, якщо ви опинилися в числі «щасливчиків» і почали втрачати інтерес та мотивацію? Якщо вам набридло працювати, скористайтеся нашими рекомендаціями, які допоможуть подолати емоційне вигорання та знову відчути себе бадьорими.
🟣 Визнайте, що ви «вигоріли». Чесність із собою — перший крок до одужання. Більшість людей вдають, що з ними все нормально, відчуваючи при цьому тотальну спустошеність. Заперечення лише посилює ситуацію. Чим раніше ви усвідомите наявність проблеми, тим швидше впораєтеся з нею.
🟣Потоваришуйте з колегами. Дослідження Американського інституту громадської думки Gallup показало, що співробітники, у яких на роботі є друзі, виконують завдання якісніше і показують вищий рівень залученості.
🟣Залишайте роботу на роботі. Існує ілюзія, що якщо ви залишаєтеся на зв’язку з роботодавцем 24/7, ви підвищуєте свою обізнаність та краще підготовлені до вирішення проблем. Але коли колеги або клієнти знають, що ви завжди доступні для робочих питань, неможливо повністю «піти з роботи», щоб розслабитись та підзарядити внутрішню батарейку.
🟣Говоріть із колегами, близькими людьми чи самим собою. Розповідайте про те, що приносить вам незадоволення. Так ви зможете висловитися і разом знайти способи вирішення проблеми.
🟣Візьміть тайм-аут. Якщо ви вигоріли, постарайтеся зробити повноцінну перерву у роботі. Рушайте у відпустку, попросіть дні без збереження заробітної плати — використовуйте всі можливості, щоб уникнути хронічного стресу.
🟣Практикуйте догляд за собою. Коли ви почуваєтеся фізично та емоційно здоровими, стає простіше зберігати позитивний настрій та контролювати почуття дратівливості, безнадійності та песимізму, які є частими супутниками стійкого виснаження. Складіть план догляду за собою. Він може включати такі пункти: здоровий сон і їжа, спорт, прогулянки, два вихідні на тиждень, поїздка «куди очі дивляться», перегляд улюбленого фільму чи серіалу, відмова від перегляду токсичних/негативних новин, читання, гаряча ванна з піною, день у повній самоті, прослуховування музики, хобі.

Зіштовхнутися зі станом «все набридло» може кожен з нас: від старанного працівника до домогосподарки. Якщо ви втомилися, то пригальмуйте. Навчіться відпочивати та зрозумійте: любов до себе — це перше, що має стояти у списку справ, якщо ви хочете бути щасливими.

Успіхів!