Рубрика “Психологія у фактах”

Рубрика “Психологія у фактах”

Як побороти скромність і говорити про досягнення?

1. Подумайте, якими здобутками ви хочете поділитися з конкретною людиною. Наприклад, ви хотіли б обговорити з керівником підвищення. Завдання — довести, що ви вже готові до нових завдань та обов’язків, оскільки регулярно виконували все, що потрібно відповідно до критеріїв. Отже, наступний крок — вибрати проєкти, завдання, які стануть аргументами.
2. Наводьте конкретні приклади. Називайте не характеристику «я відповідальний», а описуйте конкретну ситуацію, в якій ви проявили цю якість. Коли говорите про hard skills, за можливості звертайтеся до метрик. Наприклад, ви не просто «хороший маркетолог», а фахівець, який зміг просунути певний продукт і досягти такого-то результату.
3. Розкажіть про труднощі. Можна сказати, що успіх дався легко, але це буде неправдою. Чесно зізнайтеся, з якими труднощами ви зіткнулися і як їх подолали: так ваша історія тільки підвищить рівень довіри.
4. Зазначайте тих, хто вам допомагав. Наприклад, на співбесіді ви можете розповісти про процес командної роботи: як ви взаємодіяли з іншими, як вирішували конфлікти.
5. Порівнюйте свої успіхи з попередніми результатами. Наприклад, спочатку ви виконували лише одне завдання у проєкті, а потім почали займатися ним повністю. Спроби самоствердитись за рахунок інших, навпаки, говорять про невпевненість у собі. Уникайте фраз «Я зробив краще, ніж він», «Порівняно з моїм колегою…».
6. Не будьте занадто скромними. Якщо ви говорите про свої досягнення, не намагайтеся завуалювати їх або вдати, що не хочете про це говорити. Це лише знижує рівень довіри.
7. Визнайте свої досягнення. Якщо ви сумніваєтеся у власних вміннях, то змусити інших повірити у них не вдасться.

Успіхів у самореалізації та нових досягнень!