Рубрика “Психологія у фактах”

Рубрика “Психологія у фактах”

Як контролювати злість?

Злість знайома всім. У цьому стані людина схильна до необдуманих вчинків, їй важко залишатися адекватною. А якщо вчасно не зупинити це виверження емоцій, наслідки можуть бути серйозними і більш руйнівними.

Тож, як впоратися з гнівом та дратівливістю? Даємо кілька простих порад!

1. Агресію не потрібно тримати в собі. Налаштуйте себе на те, що злитися — нормально, це природна реакція організму на дратівливі фактори.
2. Спробуйте з’ясувати, що саме вас розлютило. Навчіться передбачати свою реакцію та заздалегідь контролювати процес зміни настрою.
3. Не звинувачуйте себе у тому, що відчуваєте злість. Коли людина починає соромитися своїх почуттів, вона замикається. Не дарма психологи радять опрацьовувати свій гнів у групах — так людина розуміє, що не тільки їй властивий такий стан і розслабляється.
4. Оцініть, чи вартує ситуація ваших емоцій. Агресія — потужний стан, подібний до урагану (або зруйнує, або пронесеться швидко і непомітно). Чи ви впевнені, що маєте серйозні приводи для обурення?
5. Не чекайте допомоги та уваги від того, хто не схильний її проявляти. Простіше кажучи, не чекайте від людей багато, і не буде приводів засмучуватися та ображатись.
6. Визнайте: однакових людей немає. У кожного свій набір якостей, переконань та звичок. Як тільки ви зрозумієте це, вам буде легше сприймати, наприклад, постійні запізнення друга або недостатню увагу партнера.
7. Напевно ви іноді думаєте, що не дуже якісно виконали роботу або недостатньо професійні. Самокритика — гарна річ, але тут важливий баланс. Домовтеся зі своїм внутрішнім критиком, навчіться його вимикати або хоча б не сприймати надто болісно для себе.
8. Злість — це енергія руху, під час якої в організмі виробляється адреналін. Нормалізувати свій емоційний стан можна за допомогою рухової активності. Зробіть кілька фізичних вправ: віджимання, присідання або побийте боксерську грушу.

Це базові кроки, які допоможуть нормалізувати емоційний стан. У будь-якому разі, що б вас не розлютило, потрібно вміти вчасно реагувати на свої емоції та спрямовувати їх у потрібне русло. Займіться спортом, прогуляйтеся, візьміть в руки фарби і почніть творити. Нехай ваша енергія стане для вас рушійною силою, а не руйнівною.

Бажаємо душевної рівноваги!