Рубрика “Психологія у фактах”

Рубрика “Психологія у фактах”

Як правильно робити компліменти

Компліменти є досить ефективним інструментом, який дозволяє нам налагоджувати спілкування з іншими людьми. Недарма психологи стверджують, що вміння робити компліменти завжди залишатиметься цінним. Компліменти – це не тільки про бажання сподобатися людині, а й про позитивні емоції, позитивну атмосферу спілкування. До того ж, вони руйнують бар’єри в спілкуванні і допомагають зміцнити стосунки з оточуючими.

Не менш важливу роль компліменти грають і в діловому спілкуванні. Є навіть спеціальні семінари, де людей вчать як правильно робити компліменти, щоб досягти успіху на роботі та під час важливих переговорів. Іншими словами, якщо хочеш укласти угоду з кимось, то зроби правильні компліменти і в правильний час. Логіка приблизно така.

Однак є дуже тонка межа між компліментами та лестощами. У компліменти ми, зазвичай, вкладаємо більше фактів та менше перебільшень, а от про лестощі такого не скажеш. Деякі психологи вважають, що лестощі ми говоримо у тих випадках, коли нам не дуже подобається співрозмовник, але нам все одно потрібно здобути прихильність.

Тож, яке воно – мистецтво компліменту і як взагалі правильно робити компліменти?

При знайомстві з людиною звертайте увагу на її риси, особливо ті, які здаються вам цікавими і далеко не очевидними. Секрет класного компліменту – вміння виділити ті риси, які не кожен помічає, але про які знає сама людина, тому таким чином ви одразу завоюєте прихильність співрозмовника.

Застосуйте емпатію. Подумайте про те, що у цієї людини є певні сторони, які вона свідомо вважає найкращими, і зробіть акцент саме на них.

Вкладайте у компліменти реальні факти. Без перебільшень. В інакшому випадку ваш співрозмовник не сприйматиме їх.

Слідкуйте за тим, як ви себе поводите, коли озвучуєте компліменти. Ваші невербальні прояви мають відповідати тому, що ви говорите. Якщо комплімент щирий, то ви маєте дивитися в очі співрозмовнику, природньо посміхатися і т.д. А ось якщо все буде штучно, то людина автоматично поставить вас у категорію «не довіряю».

Не додавайте до компліментів «ложку дьогтю». Якщо ви сказали щось приємне, то зупиніться на цьому і не намагайтеся сфокусувати увагу на тому, що у людини все класно, але ось тут і ось тут можна було б ще більше розкрити себе.

Уникайте двозначних фраз, особливо коли робите компліменти на роботі. Вони можуть зіпсувати дружню атмосферу, а ви потрапите в незручне становище.

І звісно пам’ятайте, що робити компліменти – це прекрасно, але важливо також приймати їх та не знецінювати себе.

Компліменти – це тонка річ і якщо ви зможете використовувати їх раціонально, то побачите, як вони змінюють процес спілкування!