Встигнути до 35

Встигнути до 35

Макс Вишинський

Вік та освіта?

31 рік, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

факультет міжнародної економіки та менеджменту

Чи навчання в університеті допомогло пов’язати своє життя зі сферою діяльності? 

Частково. За спеціальністю я економіст, а займаюся стендапом та працюю сценаристом гумористичних шоу на ТБ. В університеті деякі викладачі йшли в ногу з часом. Ми отримували актуальні знання з маркетингу, міжнародного менеджменту. Зараз ці знання допомагають мені вести бізнес, адже у мене з дружиною є концертна агенція.

Розкажи, що привело до думки займатись омріяною діяльністю?

Займатися гумором мене надихнув КВК, я відчув, що економіка це не зовсім моє. Паралельно я грав в КВК, писав дистанційно сценарії, і я розумів що можна гумором ще й заробляти. Тоді вирішив йти за покликом серця.

Як тобі вдалося перебороти страх/осуд, що не вийде?

Чесно кажучи, я це зробив лише тоді, коли у мене все вийшло. А вийшло далеко не з першого разу. Річ у тому, що у моєму оточенні були класні приклади. Я зрозумів, що важливо не те, яка у тебе спеціальність, а те, в чому ти професіонал.

З якими ризиками доводилося стикатися?

У коміка нестабільна робота. Зараз ризики це карантин, локдауни, скасування концертів або ж погодні умови під час літніх концертів. У нашій професії є ризик, що можуть заплатити пізніше, або ж скасовувати концерт, та купа іншого. Я був готовий до цих викликів, адже робив й роблю те, що мені подобається.

Який етап був найскладнішим?

Я на рік взяв паузу у своїй кар’єрі стендап-коміка, через те, що влаштувався сценаристом до студії”Квартал 95”. Не хотів сидіти на двох стільцях одночасно. Рік не виступав зі стендапом, а коли повернувся, то зрозумів що колеги, з якими я починав, вже були не на один крок попереду, а на всі 10. Було дуже важко, не хотів бути посереднім коміком. Почав дуже багато виступати, писати, та догнав своїх колег. І багато хто казав, що я дуже виріс.

Чи були моменти, коли хотілось все кинути ? Якщо так, то як вдалось зібратись і продовжити? 

Все кинути мені хочеться, коли у мене великий концерт. Я завжди стою за кулісами, хвилююся і такий: “О Боже, може мені краще було б жити спокійним життям, влаштуватися в банк”. Це все, звісно, жарти, адже у будь-якій роботі є стреси, і на емоціях хочеться звільнитися. Але так, щоб все кинути, залишити кар’єру коміка – такого не було навіть під час карантину.

Скільки часу знадобилося для того, щоб реалізувати себе?

Поки я не можу назвати себе повністю реалізованим стендап-комедіянтом, мені є над чим працювати. Якщо мова про моє становлення – то це, мабуть, після сольного концерту у “Жовтневому”. Я зрозумів, що я артист.

Від першого виступу у пабі, де з 10 присутніх глядачів було 8 моїх друзів, до виступу у “Жовтневому” пройшло 7 років.

Ким чи чим захоплюєшся?

Я захоплююся тими, хто вже досяг успіху, став відомим, але не припиняє рости. Наприклад, Майкл Джордан. Вже бувши іконою спорту та живою легендою, він зрозумів, що йому не вистачає  витривалості, і потрібно займатися в спортзалі. Я подумав, як же це круто. Такими людьми я захоплююся, справжні професіонали не кажуть собі “стоп”.

Як проходить твій вільний від роботи час?

Ми з дружиною дуже активно ходимо на концерти, фестивалі, дуже багато гуляємо Києвом. Я також ходжу до спортзалів, хочу мати чудовий вигляд, слідкую за здоров’ям та фізичною формою. Я ж артист. Планую записатися на бокс, щоб залишати там всю негативну енергію. Якщо ж хочеться просто відпочити – у мене є плейстейшн, книги та чудова кав’ярня біля будинку.

Назви ключові риси свого характеру, які допомагають досягати результатів.

Відкритість до критики. Я ніколи не буду задирати носа, якщо почую конструктивну критику від досвідченої людини, яка розбирається в гуморі та бачить тебе зі сторони як артиста.

Креативність 24\7. Вигадувати щось нове, завжди бути у пошуку – від жартів до нових телешоу.

Любов до того, щоб робиш. Коли я виступаю на сцені, я роблю це в задоволення, навіть якщо щось може піти не так. Звісно, я не можу виступати безкоштовно, аби мені тільки аплодували. Але навіть якщо є якісь негаразди, я знаю, що у моїй роботі більше плюсів.

Як стати кращою версією себе з власного досвіду?

Аналізувати усі помилки, навіть найменші. Шукати мінімальні мінуси та працювати над ними. Якщо тобі дуже подобається якийсь жарт, але він не подобається людям – то перестань його розповідати та ти станеш кращим. Не треба бути пихатим. І не варто соромитися своїх помилок – не лише в роботі, а в стосунках з коханими, рідними, з друзями. Вважаю, що треба зізнаватися у помилках, приймати їх, говорити про них відкрито.

Що для тебе є найкращою мотивацією?

Відпочинок в Латинській Америці. Я отримую задоволення від того, що роблю, заробляю цим, і коли після виснажливої роботи ми з дружиною летимо у нову країну, я думаю, що наступного разу буде ще крутіше, ще краще.

Що допомагає працювати ефективніше і все встигати?

У мене не що, а хто (сміється). Дружина. Вона робить колосальний внесок у наше концертне агентство, Лєна займається організаційними питаннями. Ми дуже підтримуємо один одного. Особисто мені допомагає працювати ефективніше, коли я бачу класний результат, тоді хочу робити ще краще. Наприклад, після успішного концерту на наступний день я можу вранці вже почати працювати над наступним.

І звісно, ж сон і менше шкідливих звичок – тоді твоє тіло працює та відчуває себе краще.

Які три слова якнайкраще характеризують шлях до успіху?

Я люблю тебе.

Що б ти міг порадити молоді, яка прагне досягти успіху?

Не вірити у мрії, а вірити у цілі. Та слідкувати за своїм здоров’ям.